Lëshohen në qarkullim pullat postare “30 Vjetori i Deklaratës Kushtetuese”
Lëshohen në qarkullim pullat postare “30 Vjetori i Deklaratës Kushtetuese”
02.07.2020 | 20:38
Me rastin e shënimit të 30 vjetorit të Deklaratës Kushtetuese, Filatelia e
Gazetari shqiptar emërohet drejtor i Zërit të Amerikës
Gazetari shqiptar emërohet drejtor i Zërit të Amerikës
02.07.2020 | 09:39
Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin
Shënohet 40-vjetori i shpalljes së Nënë Terezës qytetare nderi e Shkupit
Shënohet 40-vjetori i shpalljes së Nënë Terezës qytetare nderi e Shkupit
01.07.2020 | 23:44
Sot, në sheshin e Shkupit, pikërisht në vendin ku dikur ndodhej shtëpia e
Në vendin ku ka lindur Shën Tereza, vendoset pllakata në gjuhën shqipe
Në vendin ku ka lindur Shën Tereza, vendoset pllakata në gjuhën shqipe
01.07.2020 | 11:07
Në qytetin e Shkupit sot është vendosur pllakata në gjuhën shqipe tek vendi ku
Besiana Kadare zgjidhet zëvendës-presidente e Asamblesë së OKB-së
Besiana Kadare zgjidhet zëvendës-presidente e Asamblesë së OKB-së
01.07.2020 | 00:00
Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, është zgjedhur
Ylfete Fanaj “shkruan historinë” e komunitetit shqiptar në Zvicër
Ylfete Fanaj “shkruan historinë” e komunitetit shqiptar në Zvicër
23.06.2020 | 09:54
Fakti që po zgjidhej një grua me gjuhë amtare jo zvicerane dhe me vend të
Çdo të thotë të jesh në një martesë ndër-racore
Çdo të thotë të jesh në një martesë ndër-racore
22.06.2020 | 09:40
Protestat pas vdekjes së George Floyd në duart e policisë, nxjorrën përsëri në
Përurohet instalacioni “Bëhu zëri im”, Osmani: Këto lule duhet t’i mbajë secili përfaqësues i Kosovës që ulet në tavolinë me Serbinë
Përurohet instalacioni “Bëhu zëri im”, Osmani: Këto lule duhet t’i mbajë secili përfaqësues i Kosovës që ulet në tavolinë me Serbinë
19.06.2020 | 12:00
Me qëllimin e rritjes së vetëdijes së popullatës për gjendjen e të mbijetuarve
Dy kadetët e parë kosovarë në SHBA: Jemi krenar që Trump do dëgjoj për suksesin e Kosovës!
Dy kadetët e parë kosovarë në SHBA: Jemi krenar që Trump do dëgjoj për suksesin e Kosovës!
13.06.2020 | 12:00
Për herë të parë dy kadetë nga Kosova do të diplomojnë në Akademinë më
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave