Arlinda Prenaj shpallet fituese e ‘Miss Grand Germany 2020’, përfaqëson Gjermaninë në garat ndërkombëtare
Arlinda Prenaj shpallet fituese e ‘Miss Grand Germany 2020’, përfaqëson Gjermaninë në garat ndërkombëtare
14.01.2021 | 10:35
Arlinda Prenaj nga Kosova është shpallur fituese e e konkursit të bukurisë në
Meshё nё Prishtinё për Imzot Mark Sopin nё 15 vjetorin e vdekjes
Meshё nё Prishtinё për Imzot Mark Sopin nё 15 vjetorin e vdekjes
12.01.2021 | 10:55
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё përkujton ipeshkvin e kёtij komuniteti imzot
"Per Atmé e fé - Gjergj Fishta" , një ekspozitë në Prishtinë për poetin e madh
"Per Atmé e fé - Gjergj Fishta" , një ekspozitë në Prishtinë për poetin e madh
07.01.2021 | 10:32
Me rastin e 80 vjetorit te kalimit ne amshim tё poetit kombëtar françeskanit At
Dr. Dalladaku e jep vaksinën e parë anti-Covid në Berlin
Dr. Dalladaku e jep vaksinën e parë anti-Covid në Berlin
27.12.2020 | 22:30
Vaksinat kundër COVID-19 kanë filluar të merren edhe nga qytetarët e Berlinit,
Hoti uron Krishtlindjen: Presidenti  Rugova i pati për zemër marrëdhëniet me Selinë e Shenjtë
Hoti uron Krishtlindjen: Presidenti Rugova i pati për zemër marrëdhëniet me Selinë e Shenjtë
24.12.2020 | 08:41
Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti ka uruar besimtarët katolikë për
Ministrja Dumoshi publikon videon që nga fillimi i procesit të punimeve të shtatores së Rugovës
Ministrja Dumoshi publikon videon që nga fillimi i procesit të punimeve të shtatores së Rugovës
23.12.2020 | 22:36
Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi me re rastin e 31
Zemaj kërkon pullë postare me mjekët që vdiqën gjatë betejës me COVID-in
Zemaj kërkon pullë postare me mjekët që vdiqën gjatë betejës me COVID-in
23.12.2020 | 10:12
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Postën
Shqiptarë myslimanë e katolikë bashkohen për të ndihmuar nevojtarët
Shqiptarë myslimanë e katolikë bashkohen për të ndihmuar nevojtarët
22.12.2020 | 09:27
Hoxhë, Abdurrahman Bejtullahu, si koordinator i shoqatës ”Bereqeti” në Gjakovë,
Dioqeza Prizren-Prishtinë përgatitet pёr festën e Krishtlindjes
Dioqeza Prizren-Prishtinë përgatitet pёr festën e Krishtlindjes
21.12.2020 | 10:50
E Diela e 4-tё e Ardhjes nё Prishtinё e nё tё gjitha Kishat e dioqezёs
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,