Don Gjovalin Simoni: ta presim Krishtlindjen me thjeshtësi
Don Gjovalin Simoni: ta presim Krishtlindjen me thjeshtësi 16.12.2020 | 12:00
Në famullinë e Të Shëlbuemit, në Dajç të Bregut të Bunës, kremtohet Nëntëditëshi i Krishtlindjes, që tashmë, po i afrohet dalëngadalë festës së lindjes së Shëlbuesit të botës.
 
Një Krishtlindje të zhveshur nga materializmi: këtë kërkesë të Papës Françesku e bën të vetën dhe ua këshillon edhe besimtarëve shqiptarë, don Gjovalin Simoni, famullitar në kishën e Të Shëlbuemit, në Dajç të Bregut të Bunës. Si kudo në kryedioqezën metropolite të Shkodër-Pultit, edhe në këtë famulli kremtohet Nëntëditëshi i Krishtlindjes, që tashmë, po i afrohet dalëngadalë festës së lindjes së Shëlbuesit të botës. Të dëgjojmë Gjovalin Simonin....
 
 
/Radio Vatikani 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave