Ganimete Musliu ironizon me Vjosa Osmanin, e quan “Mimoza llastica”
Ganimete Musliu ironizon me Vjosa Osmanin, e quan “Mimoza llastica”
15.01.2021 | 22:34
Ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar me paraqitjen e djeshme të
Kosovari në Gjermani bëhet baba i katërnjakëve
Kosovari në Gjermani bëhet baba i katërnjakëve
08.01.2021 | 18:48
Valmir Bytyqi dhe Michaela Seidl janë bërë prindër të katërnjakëve në Spitalin
“Faturën e ke pagu në vitin 1999”: Invalidi i UÇK’së operohet falas nga kirurgu, i hiqet copa e granatës që prej luftës
“Faturën e ke pagu në vitin 1999”: Invalidi i UÇK’së operohet falas nga kirurgu, i hiqet copa e granatës që prej luftës
06.01.2021 | 10:37
Kirurgu torakal, Nazmi Kolgeci, ka operuar invalidin e UÇK’së, Zeqir Hoxha,
Fjalët prekëse të një mjeku që shpëtoi fëmijën por nënën jo
Fjalët prekëse të një mjeku që shpëtoi fëmijën por nënën jo
22.12.2020 | 10:43
Roli i tij edhe pse paguhet, mbetet profesioni më human dhe dhe i ndjeshmëm.
Pamje emocionuese/Dy vogëlushet të vetme bën 42 orë rrugë nga Gjermania për ta befasuar gjyshën në Kosovë
Pamje emocionuese/Dy vogëlushet të vetme bën 42 orë rrugë nga Gjermania për ta befasuar gjyshën në Kosovë
21.12.2020 | 09:28
Një thënje thotë “Një dimër në atdhe është më i ëmbël se njëqind pranvera në
Fshati në festë, presin lindjen e një bebe, prej 23 vitesh pa asnjë lindje
Fshati në festë, presin lindjen e një bebe, prej 23 vitesh pa asnjë lindje
20.12.2020 | 21:17
Një fshat në Gjenovë të Italisë po bëhet gati që të presë lindjen e një bebeje.
Bamirësia ndaj kafshëve, ky është shembull i mirë
Bamirësia ndaj kafshëve, ky është shembull i mirë
05.12.2020 | 12:00
Kur e kemi parë këtë vajzë që del në oborr dhe thërret dikë, kemi pritur që nga
Pamje të mahnitshme: Kështu është zbukuruar fshati kosovar për fundvit
Pamje të mahnitshme: Kështu është zbukuruar fshati kosovar për fundvit
30.11.2020 | 09:50
Fshati Pjetërshan i Gjakovës ka magjepsur edhe sivjet me dekorimin për festat
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,