Dëmton lulen e fqinjit me top, fëmija i lë një letër dhe para për dëmshpërblim
Dëmton lulen e fqinjit me top, fëmija i lë një letër dhe para për dëmshpërblim 19.06.2020 | 00:00
Ishte duke lozur me top, kur aksidentalisht dëmtoi lulen në oborrin e fqinjit të tij.
 
Kështu vendosi që ti shkruante një letër ndjese dhe ti linte 5 euro si dëmshpërblim.
 
Është ky veprimi fisnik i një fëmije 11 vjeç, në Trieste të Italisë.
 
Historia është treguar në rrjetet sociale nga docenti i filozofosh në Universitetin e Trieste, duke publikuar edhe letrën e shkruar me dorë:
 
“Mirëdita, kërkoj ndjesë për lulen. E godita aksidentalisht me top. Ja ku i ke 5 euro për dëmin”.
 
Profesori shkruan se, “Kursi im i radhës i etikës publike në Universitet, do të nis nga këtu”.
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave