Kosovari në Gjermani bëhet baba i katërnjakëve
Kosovari në Gjermani bëhet baba i katërnjakëve 08.01.2021 | 18:48
Valmir Bytyqi dhe Michaela Seidl janë bërë prindër të katërnjakëve në Spitalin Universitar të Augsburgut.
 
Leoni, Luisi, Aroni dhe Beni lindën pa terapi të fertilitetit ndërsa kjo ndodhi po cilësohet si shumë e rrallë.
 
Gjendja e foshnjave thuhet se është e mirë ndërsa së shpejti pritet të dërgohen në shtëpi.
 
Mediat e huaja thonë se lindja thuhet se zgjati vetëm tre minuta ndërsa kishin peshë rreth 1.300 gramë.
 
Doktori i Spitali, Christian Dannecker, thotë se kjo ndodhë çdo njëqind vjet në Augsburg dhe vetëm çdo 600.000 lindje janë lindje katërfishe.Nëna e foshnjave, Michaela Siedl, thotë se gjinekologu fillimisht i kishte kumtuar se po i pret tre fëmijë mirëpo veza e Leonit dhe Luisit, është ndarë përsëri. Kjo nënkuptone që dy janë binjakë identikë.
 
“Sigurisht që jemi të lumtur për çdo lindje, mirëpo një lindje katërnjake është diçka është e veçantë, si për prindërit ashtu edhe për klinikën tonë”, ka deklaruar doktori Dannecker i cili është edhe drejtor.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,