Ambasada e ShBA-së uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Doha të Katarit
Ambasada e ShBA-së uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Doha të Katarit 12.01.2021 | 12:00
Ambasada e ShBA-ve në Kosovë ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Doha të Katarit.
 
Xhudistja jonë arriti të fitojë në finale të Masterit të Dohas me ippon ndaj japonezes Funa Tonaki, kampione e botës në vitin 2017, kategoria deri në 48 kilogramë.
 
Ambasada e ShBA-ve në Kosovë ka uruar Distria Krasniqin për këtë sukses të madh përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook.
 
“Urime Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Judo Masters në Doha, Katar”, shkruhet në urimin e ambasadës për xhudisten tonë.
 
Me medalje u shpërblyen dje (e hënë) edhe Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, që fituan të bronztën, duke e mbyllur garën me tri medalje për shtetin tonë. /Telegrafi/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave