Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
08.06.2022 | 03:29
Në festën e Rrëshajëve nё Prishtinë 21 tё rinj e tё reja morën Sakramentin e
Dioqeza Prizren-Prishtinё e mbylli muajin marian nё Shenjtёroren e Letnicёs
Dioqeza Prizren-Prishtinё e mbylli muajin marian nё Shenjtёroren e Letnicёs
02.06.2022 | 04:10
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё e mbylli, tё shtunёn e kaluar, muajin marian
Dioqeza Prizren-Prishtinë përuroi bibliotekën “Ernest Koliqi"
Dioqeza Prizren-Prishtinë përuroi bibliotekën “Ernest Koliqi"
23.05.2022 | 12:00
Me nismën e ipeshkvit tё Prizren-Prishtinё, imzot Dodё Gjergji, mё 20 maj,
Kisha e Kosovës i bashkohet lutjeve tё botёs për paqen nё Ukrainë
Kisha e Kosovës i bashkohet lutjeve tё botёs për paqen nё Ukrainë
03.03.2022 | 09:54
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё, nё Kosovё, iu bashkua lutjes pёr paqen nё
"Portrete të Skënderbeut gjatë shekujve", ekspozitë mbi Gjergj Kastriotin nё Prishtinё
"Portrete të Skënderbeut gjatë shekujve", ekspozitë mbi Gjergj Kastriotin nё Prishtinё
10.02.2022 | 12:00
Ekspozita “Portrete të Skenderbeut gjatë shekujve” në Galerinë Kombëtare të
Pagëzime tё reja, nё festën e Shёn Palit, nё Prishtinё
Pagëzime tё reja, nё festën e Shёn Palit, nё Prishtinё
01.02.2022 | 10:43
Ka disa vjet qё Dioqeza Prizren-Prishtinë e ka shpallur festën e Shёn Palit, mё
Besimtarët e Prishtinës përgatiten për Krishtlindje
Besimtarët e Prishtinës përgatiten për Krishtlindje
21.12.2021 | 11:30
Roli i të moshuarve në Kishë, në qendër të homelisë së meshës, kremtuar nga don
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё e mbylli Vitin Jubilar kushtuar Shën Jozefit
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё e mbylli Vitin Jubilar kushtuar Shën Jozefit
14.12.2021 | 09:33
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё e mbylli Vitin Jubilar kushtuar Shën Jozefit,
Imzot Arjan Dodaj viziton Kishën Katolike nё Kosovё
Imzot Arjan Dodaj viziton Kishën Katolike nё Kosovё
06.12.2021 | 09:49
Imzot Arjan Dodaj, Kryeipeshkёv i emëruar, pak ditё mё parё, i kryedioqezёs
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave