Shefi i OKB-së thirrje për armëpushim të menjëhershëm mes Izraelit dhe Hamasit
Shefi i OKB-së thirrje për armëpushim të menjëhershëm mes Izraelit dhe Hamasit
16.05.2021 | 22:39
Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres tha sot (e dielë)
Thirrja e Papës për paqe ndërmjet Izraelit e Gazës
Thirrja e Papës për paqe ndërmjet Izraelit e Gazës
16.05.2021 | 09:07
Françesku e ndjek “me shqetësim të thellë” dhunën e këtyre ditëve në Tokën Shenjte dhe u drejtohet
Kerry: kriza klimatike, zëri i Papës, më i rëndësishëm se kurrë!
Kerry: kriza klimatike, zëri i Papës, më i rëndësishëm se kurrë!
16.05.2021 | 09:04
Pas audiencës së djeshme me Françekun në Vatikan, i dërguari i posaçëm i presidentit të SHBA-ve për
Rrëfimi i shqiptaro-amerikanit që la Amerikën për Kosovën
Rrëfimi i shqiptaro-amerikanit që la Amerikën për Kosovën Në Kosovë ekziston një prirje e të rinjve për t’u larguar nga vendi, në kërkim
E fali Bajramin me veshje kombëtare, cili ishte mesazhi që deshi të përcjell hoxha nga Drenasi
E fali Bajramin me veshje kombëtare, cili ishte mesazhi që deshi të përcjell hoxha nga Drenasi Imami i Xhamisë në Krajkovë të Drenasit, Faruk Hoxha, e ka falur sot namazin e
Malësi, në Shtëpinë Muze në Bardhaj përkujtohet figura e Dedë Gjo Lulit
Malësi, në Shtëpinë Muze në Bardhaj përkujtohet figura e Dedë Gjo Lulit Në Shtëpinë Muze në Bardhaj të Hotit në Malësi u përkujtua figura e Dedë Gjo
Shteti e la në harresë, emigranti rindërton kishën 2 shekullore në Mirditë
Shteti e la në harresë, emigranti rindërton kishën 2 shekullore në Mirditë Kisha e Shëlbuemit në Selitë të Mirditës, e cila është ndërtuar rreth viteve
Urimi i FFK-së për 5 vjetorin e pranimit të Kosovës në UEFA
Akil Gjakova fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian
Distria Krasniqi, e artë në Kampionatin Evropian të xhudos
Thaçi: Tashmë himni dhe flamuri i Kosovës janë vendosur në Sevilla
Nora na zbardh fytyrën, flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë
Kosova deklason Lituaninë
Reagon FFK-ja pas provokimit nga Spanja: Nuk luajmë pa flamur e himn të Kosovës
‘Google’ liston Uta Ibrahimin si një ndër gratë më të suksesshme në botë
KOK zgjedh Laureatët e vitit 2020, Hoti: Sportistët do të vazhdojnë të përkrahen
Florian Marku triumfon ndaj Rylan Charlton
Dom Marjan Paloka, koha e Kreshmëve na ndihmon të rizbulojmë Zotin Me kremtimin e së Mërkurës së Përhime, Kisha katolike hyri në një kohë të fortë shpirtërore e
Kosova shёnon 13-vjetorin e Pavarёsisё me tё reja, sfida e shpresa Ambasadorja e Kosovës nё Romё, znj. Lendita Haxhitasim: ky përvjetor karakterizohet nga sfidat e
Dom Jeton Thaçi: Kosova drejt zgjedhjeve tё 14 shkurtit, mes sfidave e shpresave Dom Jeton Thaçi: zgjedhjet nё Kosovё bëhen në një kohё të veçantë, me shumë sfida por edhe me
Haxhi Bujar Spahiu: dokumenti mbi Vёllazёrimin Njerёzor, gur themeli pёr familjen botёrore Mё 4 shkurtin e ardhshëm bie Dita Botërore e Vëllazërimit Njerëzor, qё përkon edhe me përvjetorin e
At Gazmend Tinaj ofm: aktualiteti i jetës rregulltare Flasim me françeskanin shqiptar, at Gazmend Tinaj për domethënien dhe mesazhin e kësaj Dite që
Libri ‘Shën Jozefi – shenjti më i afërt i Jezusit’, në shqip Shёn Jozefi shembull pёrvujtёrie e kujdesi pёr tё gjithё. 'Shën Jozefi – shenjti më i afërt i