Sindikatat thërrasin protesta të reja: Qeveria të heqë ndryshimet e pensionimit
Sindikatat thërrasin protesta të reja: Qeveria të heqë ndryshimet e pensionimit
24.03.2023 | 02:36
Më shumë se 1 milion njerëz morën pjesë në protestat në Paris dhe qytete të tjera franceze për të
Samiti i BE-së: Më shumë municion për Ukrainën
Samiti i BE-së: Më shumë municion për Ukrainën
24.03.2023 | 02:34
Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, i ftuari në samitin e Bashkimit Evropian nuk i
Kryeipeshkvi Caccia: kundër racizmit, me kulturën e takimit e të solidaritetit
Kryeipeshkvi Caccia: kundër racizmit, me kulturën e takimit e të solidaritetit
24.03.2023 | 02:32
Vëzhguesi i Përhershëm i Selisë së Shenjtë pranë Kombeve të Bashkuara u bën thirrje qeverive të
Protestë e shqiptarëve në SHBA, Gjonlekaj: Plani evropian nuk i sjell asnjë të mirë Kosovës
Protestë e shqiptarëve në SHBA, Gjonlekaj: Plani evropian nuk i sjell asnjë të mirë Kosovës Komuniteti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të enjten do të
Edhe në Prishtinë ndizen flakadanë për Epopenë e UÇK-së
Edhe në Prishtinë ndizen flakadanë për Epopenë e UÇK-së Komuna e Prishtinës për nder të 25 vjetorit të Epopesë së UÇK-së ka ndezur
Nata e Zjarreve në Prekaz, përfundon Epopeja e UÇK-së
Nata e Zjarreve në Prekaz, përfundon Epopeja e UÇK-së Në kuadër të shënimit të “Epopesë së UÇK-së”, sonte në Prekaz u mbajt
Agron Dedivanaj: Sot i tham territ jo, për vatrën tonë stërgjyshore, për Malësinë
Agron Dedivanaj: Sot i tham territ jo, për vatrën tonë stërgjyshore, për Malësinë Sekretari i Shoqatës “Jehona e Malësisë”, Agron Dedivanaj, pas fitores absolute
E jashtëzakonshme, Haxhi Krasniqi e detyron boksierin belg ta dorëzojë meçin
Trepça e fiton Kupën e Kosovës, mposht në finale Prishtinën
Distria Krasniqi rrëmbeu të artën në Paris, Kuka: Zemra e Parisit sot për herë të 7 flet shqip
Messi shpallet lojtari më mirë në Botërorin "Qatar 2022"
Mbappe merr Këpucën e Artë pasi shënoi tetë gola
Komentatori argjentinas në lot dhe me zë të lartë në komentim direkt të finales
Deschamps: Thuajse ishim kampionë, por e urojmë Argjentinën
Shaqiri e Xhaka ia tregojnë vendin Serbisë, e dërgojnë në shtëpi
Nis ceremonia e hapjes së Botërorit Katar 2022, Emiri i Katarit: Të festojmë për 28 ditë diversitetin dhe atë që na bashkon!
Zidane me fjalë të mëdha për Benzeman pasi fitoi “Topin e Artë”
Kisha në Shqipëri i bashkohet korit të urimeve për 10-vjetorin e papnisë së Françeskut Imzot Angelo Massafra, kryeipeshkëv Metropolit i Shkodër-Pultit e President i Konferencës
Dom Nikë Ukgjini: viti jubilar i 320 vjetorit të Kuvendit të Arbenit Dioqeza e Lezhës dhe Bashkia Lezhë shënuan vitin jubilar të 320-vjetorit të Kuvendit të Arbenit,
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit “Është një hir të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të Romës dhe një gjest
Papa priti Kryetaren e Parlamentit të Shqipërisë, Lindita Nikolla Papa Françesku priti, sot paradite, në audiencë në Vatikan, Kryetaren e Kuvendit të Republikës së
Shqiptarët në Gjenacan nderuan Zojën e Këshillit të Mirë Të dielën më 29 maj u mbajt takimi i shtegtarëve shqiptarë të ardhur nga e gjithë Italia në
Papa takon Haxhi Bujar Spahiun: në qendër, bashkëjetesa paqësore ndërmjet feve Bashkëjetesa paqësore ndërmjet feve, në audiencën e Atit të Shenjtë me haxhi Bujar Spahiun, sot