Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
20.07.2017 | 12:00
Pikërisht në këtë kohë ka dalë në skenë lufta kundër Gjergj Kastriotit dhe
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
30.06.2022 | 15:41
“Është një hir të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të
Shaminë le ta mbanë kush ka dëshirë, por nuk është traditë e jona me u dukë si arab
Shaminë le ta mbanë kush ka dëshirë, por nuk është traditë e jona me u dukë si arab
28.06.2022 | 16:00
Para rreth 100 viteve, gjyshi im hoxhë Bajram Broqi ka qenë më i shkolluar dhe
Dom Lush Gjergji: Për Nënë Terezën, sëmundja më e keqe ishte mungesa e dashurisë
Dom Lush Gjergji: Për Nënë Terezën, sëmundja më e keqe ishte mungesa e dashurisë
08.05.2022 | 10:43
Dom Lush Gjergji, autor i 17 librave rreth Nënë Terezës thotë se vepra dhe jeta
Eh moj turtulleshë!
Eh moj turtulleshë!
06.01.2021 | 10:40
Qe çka është dashuria! Nuk është veç e butë! E butë është veç derisa të shkrin.
Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
29.03.2021 | 22:54
Ndërsa në Shtetet e Bashkuara po nis gjyqi ndaj vrasësit të afro–amerikanit
“Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për dialogjet Serbi – Kosovë, as çka po thotë Grenelli e ku po e ve firmën Avdullahu”!
“Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për dialogjet Serbi – Kosovë, as çka po thotë Grenelli e ku po e ve firmën Avdullahu”!
24.09.2020 | 09:32
Interesant… Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për bastardët n’librat e Çunit, as
Hasani zbulon prapaskenat: Në kohën e VLAN-it deshën ta kallnin Gjykatën Kushtetuese
Hasani zbulon prapaskenat: Në kohën e VLAN-it deshën ta kallnin Gjykatën Kushtetuese
09.04.2022 | 23:19
Në 14 vjetorin e miratimit të Kushtetutes së Republikës së Kosovës,
Xhamia në Prishtinë- një kopësht antishqiptar
Xhamia në Prishtinë- një kopësht antishqiptar
24.06.2022 | 15:38
Kështu do te duket „kopështi“ antishqiptar ne Prishtine, krahas nje tjetri
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave