Imzot Gjergj Meta komenton Letrën e ipeshkvijve shqiptarë për autoritetet: varfëria nuk zgjidhet me shpërndarje pakosh
Imzot Gjergj Meta komenton Letrën e ipeshkvijve shqiptarë për autoritetet: varfëria nuk zgjidhet me shpërndarje pakosh 03.05.2020 | 12:00
I kthehemi sot, Letrës së ipeshkvijve shqiptarë për autoritetet, me të cilën ju njohëm javën e kaluar.
 
Në të, përvijohen një sërë reflektimesh e kërkesash të Kishës Katolike për zgjidhjen e problemeve të shëndetit të popullsisë, për kapërcimin e varfërisë dhe për kujdesin shpirtëror e fetar për të gjithë shqiptarët, në këtë kohë, kur fillon faza e dytë e përballimit të pandemisë së koronavirusit.
 
Sot, e komentojmë këtë Letër me sekretarin e përgjithshëm të Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Gjergj Metën, ipeshkëv i Rrëshenit.
 
E pyetëm fillimisht pse e ndjenë të nevojshme ipeshkvijtë katolikë t’u drejtohen autoriteteve të vendit?
 
 
Imzot Gjergj Meta, cili është aktualisht, impenjimi i Kishës Katolike në tri fushat e përmendura në letër? 
 
 
/Radio Vatikani 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave