Në tetë vëllime “KOSOVA” në peshoren e Akademikëve dhe Historianëve të Shqipërisë
Në tetë vëllime “KOSOVA” në peshoren e Akademikëve dhe Historianëve të Shqipërisë
30.09.2022 | 15:49
Theksime nga promovimi i “Kosovës” në Muzeun Kombëtar të Historisë në
Pas shumë sukseseve në Kosovë, korit “Okarina” po i shtohet edhe “DanceTheater”, risi e veçantë për fëmijët
Pas shumë sukseseve në Kosovë, korit “Okarina” po i shtohet edhe “DanceTheater”, risi e veçantë për fëmijët
30.09.2022 | 03:29
Kryeqytetit të Kosovës po i shtohet edhe një aktivitet tjetër i veçantë dhe
Orkestra e Filharmonisë së Kosovës dhuroi performancë të mrekullueshme në Izmir
Orkestra e Filharmonisë së Kosovës dhuroi performancë të mrekullueshme në Izmir
28.09.2022 | 01:55
Orkestra e Filharmonisë së Kosovës dhuruan performancë të mrekullueshme për
Irena Papas i kishte thënë Bekim Fehmiut: Jam me prejardhje shqiptare
Irena Papas i kishte thënë Bekim Fehmiut: Jam me prejardhje shqiptare
16.09.2022 | 11:48
Irena Papas, aktorja me famë botërore ka vdekur më 14 shtator, në moshën 96
Etno Fest – festivali që lidh tradicionalen me modernen
Etno Fest – festivali që lidh tradicionalen me modernen
15.09.2022 | 02:54
E gjitha filloi në mënyrë të rastësishme, si përpjekje për ikje nga zhurma dhe
Gjon Nikollë Kazazi, zbuluesi i veprës së parë në gjuhën shqipe
Gjon Nikollë Kazazi, zbuluesi i veprës së parë në gjuhën shqipe
09.08.2022 | 13:29
Sot shënohet 270-vjetori i vdekjes së përkthyesit Gjon Nikollë Kazazi, i cili
Prishtina nën tingujt e yllit botëror
Prishtina nën tingujt e yllit botëror
06.08.2022 | 12:00
Prishtina është bërë destinacion edhe i një ngjarjeje të madhe kulturore.
Rama i dhuron “Hyjneshën në Fron” tenorit Ramë Lahaj për promovimin e Prishtinës në arena ndërkombëtare
Rama i dhuron “Hyjneshën në Fron” tenorit Ramë Lahaj për promovimin e Prishtinës në arena ndërkombëtare
04.08.2022 | 03:16
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, i ka dhuruar simbolin e
Ula: shqiptarët dhe serbët nëpër shekuj nuk kanë pasur marrëdhënie të mira
Ula: shqiptarët dhe serbët nëpër shekuj nuk kanë pasur marrëdhënie të mira
01.08.2022 | 00:00
Viktor Ula, është i lindur në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara, me prejardhje
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave