Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj
Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj
06.12.2023 | 03:33
Me mbishkrimin “Nga Runiku me dashni”, artisti nga Kosova, Petrit Halilaj, ka
Arti në zi! Shuhet ‘Sokrati’, ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Mirush Kabashi
Arti në zi! Shuhet ‘Sokrati’, ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Mirush Kabashi
05.12.2023 | 02:08
Arti në zi! Ndërron jetë aktori i njohur Mirush Kabashi. Kabashi ka ndërruar
Hamiti rikthen një tekst të Ibrahim Rugovës student, shkruar për 28 Nëntor para 55 vjetëve
Hamiti rikthen një tekst të Ibrahim Rugovës student, shkruar për 28 Nëntor para 55 vjetëve
29.11.2023 | 03:01
Zyrtari i LDK-së, Muhamet Hamiti, në profilin e tij në ‘facebook’ ka publikuar
Homazhe në teatrin ‘Migjeni’ për Charlie Chaplin shqiptar, i jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të humorit, Zef Deda
Homazhe në teatrin ‘Migjeni’ për Charlie Chaplin shqiptar, i jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të humorit, Zef Deda
27.11.2023 | 14:41
Iu dha sot lamtumira e fundit, mjeshtrit të madh të humorit, aktorit shkodran
79-vjetori i Bibliotekës Kombëtare "Pjetër Bogdani" – kronikë e festë për dije
79-vjetori i Bibliotekës Kombëtare "Pjetër Bogdani" – kronikë e festë për dije
27.11.2023 | 02:49
Si simbol i kulturës dhe dijes, Biblioteka Kombëtare e Kosovës shënoi
Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe
Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe
22.11.2023 | 14:20
Sot është Dita e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 115 vjet më parë në
116 vjet nga lindja e shkrimtares që shkroi librin ‘Pipi Çorapëgjata’, Astrid Lindgren
116 vjet nga lindja e shkrimtares që shkroi librin ‘Pipi Çorapëgjata’, Astrid Lindgren
15.11.2023 | 15:19
Lindgren u lind me 14 nëntor 1907. Gjatë shkollimit ishte shquar si nxënëse e
Artistja zvicerane e grafitit gjen shtëpinë dhe ripërtëritjen në Kosovë
Artistja zvicerane e grafitit gjen shtëpinë dhe ripërtëritjen në Kosovë
03.11.2023 | 03:05
Kur erdhi në Kosovë, artistja e grafitit Krystel (Krissy) Suire priti një vend
Veshjet e Dukagjinit, Pukës e Mirditës, pasuri e çmuar etnografike
Veshjet e Dukagjinit, Pukës e Mirditës, pasuri e çmuar etnografike
30.10.2023 | 14:16
Kostumet folklorike janë një prej faktorëve që na dallojnë ne si komb, nga
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave