Vepra gjigante “Carmina Burana” i dhuroi Prishtinës momente të paharrueshme, solli 280 muzikantë në skenë
Vepra gjigante “Carmina Burana” i dhuroi Prishtinës momente të paharrueshme, solli 280 muzikantë në skenë
27.06.2022 | 03:04
Mbrëmë në një mjedis fantastik, në qiellin e hapur të Prishtinës, u vërtetua
Rrugëtimi i Panairit të librit, Prishtina 2022
Rrugëtimi i Panairit të librit, Prishtina 2022
11.06.2022 | 12:00
“Djegia e librit është krim, por shpërfillja e librit krim edhe më i madh. Kur
Me një intensitet të motiveve akademike dhe romantike, BKK solli premierën “Concerto Con Brio & Untitled”
Me një intensitet të motiveve akademike dhe romantike, BKK solli premierën “Concerto Con Brio & Untitled”
03.06.2022 | 12:00
Loja madhështore e Baletit Kombëtar të Kosovës u vu në pah edhe këtë herë me
Ernest Koliqi – shkrimtari i idealeve të larta letrare e kulturore
Ernest Koliqi – shkrimtari i idealeve të larta letrare e kulturore
23.05.2022 | 00:00
“A ka send mâ të mrekullueshëm në këtë botë se me i sjellë qytetnimn nji kombi
'Do gjej rrugën për në shtëpi edhe kur gjithçka të jenë shkatërruar', kënga prekëse e Ukrainës në 'Eurovision'! A është favorite për të fituar?
'Do gjej rrugën për në shtëpi edhe kur gjithçka të jenë shkatërruar', kënga prekëse e Ukrainës në 'Eurovision'! A është favorite për të fituar?
10.05.2022 | 12:00
Nuk është një çudi që Ukraina është në krye të listës për të fituar festivalin
Gjuha shqipe futet si lëndë zgjedhore në Universitetin e Harvard-it
Gjuha shqipe futet si lëndë zgjedhore në Universitetin e Harvard-it
10.05.2022 | 10:59
Gjuha shqipe është futur si lëndë zgjedhore për herë të parë në Universitetin e
Lahuta, pjesë e rëndësishme e trashëgimisë kulturore
Lahuta, pjesë e rëndësishme e trashëgimisë kulturore
08.05.2022 | 10:50
Prej më shumë se gjysëm shekulli, Pretash Nilaj vazhdon t’i këndojë lahutës. Ai
Odesa e Ukrainës në PriFest, Rama: Prishtina ju përkrah me të dyja duart
Odesa e Ukrainës në PriFest, Rama: Prishtina ju përkrah me të dyja duart
06.05.2022 | 23:16
Komuna e Prishtinës këtë vit do të mbështes edicionin e 14-të të Festivalit
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave