Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj
Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj
06.12.2023 | 03:33
Me mbishkrimin “Nga Runiku me dashni”, artisti nga Kosova, Petrit Halilaj, ka
Artistja zvicerane e grafitit gjen shtëpinë dhe ripërtëritjen në Kosovë
Artistja zvicerane e grafitit gjen shtëpinë dhe ripërtëritjen në Kosovë
03.11.2023 | 03:05
Kur erdhi në Kosovë, artistja e grafitit Krystel (Krissy) Suire priti një vend
Ndahet nga jeta dorëshkruesi i Deklaratës së Pavarësisë, prof. Shyqri Nimani
Ndahet nga jeta dorëshkruesi i Deklaratës së Pavarësisë, prof. Shyqri Nimani
22.06.2023 | 03:56
Është ndarë nga jeta ditën e sotme profesori dhe artisti kombëtar Shyqri Nimani.
Ibrahim Kodra, piktori shqiptar që u bë mik me Pablo Picasson dhe së bashku kryen një hulumtim të thellë artistik
Ibrahim Kodra, piktori shqiptar që u bë mik me Pablo Picasson dhe së bashku kryen një hulumtim të thellë artistik
22.04.2023 | 08:38
Si sot 105 vjet më parë në Ishëm të Shqipërisë, lindi piktori i madh shqiptar
Nëna Terezë ishte pjesë e karaktereve të Marvel
Nëna Terezë ishte pjesë e karaktereve të Marvel
12.12.2021 | 11:02
Marvel Comics përpos që është gjigant i prodhimit të stripave, tashmë është
Artistja afgane përmes pikturave tregon frikën e grave nga talibanët
Artistja afgane përmes pikturave tregon frikën e grave nga talibanët
21.08.2021 | 10:28
Në ditët para rënies së Kabulit për përparimet militante, ajo postoi vepra të
“Bëje ose Vdis”, në Tiranë hapet ekspozita kushtuar Ukshin Hotit
“Bëje ose Vdis”, në Tiranë hapet ekspozita kushtuar Ukshin Hotit
15.07.2021 | 22:33
Në Kalanë e Tiranës u hap sot ekspozita me titull “Bëje ose Vdis”, kushtuar
Miqësia e fotografit shqiptar, Gjon Mili me piktorin e njohur, Pablo Pikaso
Miqësia e fotografit shqiptar, Gjon Mili me piktorin e njohur, Pablo Pikaso
13.07.2021 | 23:39
Kur Gjon Mili mbërriti për herë të parë në studion e Pikasos, ndjeu sesi drita
Perlat nga arti që e rrethojnë botën
Perlat nga arti që e rrethojnë botën
06.06.2021 | 11:12
Çdo vit, arti me vlerë miliarda dollarë kalon nëpër shtëpitë e ankandeve
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,