Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj
Krahët e Boeing 737 mbulohen me veprën e artistit kosovar, Petrit Halilaj 06.12.2023 | 03:33
Me mbishkrimin “Nga Runiku me dashni”, artisti nga Kosova, Petrit Halilaj, ka mbuluar krahët e aeroplanit gjigant Boeing 737, me pikturime të pulave të fshatit të tij.
 
Fotot i ka ndarë kryeministri Albin Kurti në rrjetin e tij social Instagram.
 
“Nga Runiku me dashni!
 
Krahët e aeroplanit Boeing 737 të kompanisë ajrore Aeromexico u mbuluan me veprën e artistit nga Kosova, Petrit Halilaj. Aeroplani fluturoi mbi Meksikën, Brazilin dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikes, duke i dhënë krahë veprë së Halilajt. Me mbishkrimin "Nga Runiku me dashni!" pulat e fshatit të Runikut, Komuna e Skenderajt, fshatit të artistit, të cilat i trajton shpesh në veprën e tij, fluturuan të lira në tre shtete e dy kontinente, sfiduan ligjet e natyrës, rrethanat politike e pengesat geografike. Kjo vepër e Petritit është pjesë e ekspozitës së tij "Runik"' në Ameriken Latine, në Muzeun Tamayo te Meksikes, që mbetet e hapur deri më 7 prill 2024” ka shkruar Kurti.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave