Çeku: Salla koncertale do të mbetet te objekti “Gërmia”, për Teatrin e Operas dhe Baletit pritet ndarja e lokacionit
Çeku: Salla koncertale do të mbetet te objekti “Gërmia”, për Teatrin e Operas dhe Baletit pritet ndarja e lokacionit
18.01.2022 | 12:00
Ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sporte Hajrulla Çeku ka listuar
Dr. Alpion mbi librin e ri, ‘Nënë Tereza: Shenjtorja dhe Kombi i Saj’
Dr. Alpion mbi librin e ri, ‘Nënë Tereza: Shenjtorja dhe Kombi i Saj’
13.08.2020 | 12:00
Sapo ka dalë në treg libri i ri i sociologut Gëzim Alpion me titull “Nënë
Salman Rushdie për The Guardian: Nënës time, i detyrohem për gjithçka
Salman Rushdie për The Guardian: Nënës time, i detyrohem për gjithçka
04.08.2020 | 10:10
Autori i njohur i letërsisë botërore Salman Rushdie, ka dhënë një intervistë
Kadare: Isha i ftuar për drekë në shtëpinë e Martin Camajt, e prisja me padurim këtë takim
Kadare: Isha i ftuar për drekë në shtëpinë e Martin Camajt, e prisja me padurim këtë takim
09.07.2020 | 10:21
A e keni njohtë Martin Camajn dhe çfarë marrëdhëniesh keni pas me të? Çfarë
Italianët me film për Skënderbeun, Rimi Beqiri në rolin e heroit të madh
Italianët me film për Skënderbeun, Rimi Beqiri në rolin e heroit të madh
02.02.2018 | 12:00
Është tipik zeshkan, dhe pikërisht pamja e tij e bëri për vete regjisorin
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave