Dokumentari për Marubin, në faqet e shtypit italian
Dokumentari për Marubin, në faqet e shtypit italian
13.02.2024 | 03:24
Libertà, gazeta kryesore e Piacenza-s, i ka kushtuar seksionin e saj “Cultura e
“Druaj se Ibrahim Rugova, Nënë Tereza, Adem Jashari, e disa tjerë, s’janë për neve”
“Druaj se Ibrahim Rugova, Nënë Tereza, Adem Jashari, e disa tjerë, s’janë për neve”
22.01.2024 | 12:51
Fatkeqësisht, disa figura lindin në popuj të gabuar. Druaj se Ibrahim Rugova,
Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?
Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?
03.01.2024 | 03:44
Viti 2023 do të mbahet në mend si periudha kur Tirana dhe Prishtina u
Arti në zi! Shuhet ‘Sokrati’, ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Mirush Kabashi
Arti në zi! Shuhet ‘Sokrati’, ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Mirush Kabashi
05.12.2023 | 02:08
Arti në zi! Ndërron jetë aktori i njohur Mirush Kabashi. Kabashi ka ndërruar
Hamiti rikthen një tekst të Ibrahim Rugovës student, shkruar për 28 Nëntor para 55 vjetëve
Hamiti rikthen një tekst të Ibrahim Rugovës student, shkruar për 28 Nëntor para 55 vjetëve
29.11.2023 | 03:01
Zyrtari i LDK-së, Muhamet Hamiti, në profilin e tij në ‘facebook’ ka publikuar
Homazhe në teatrin ‘Migjeni’ për Charlie Chaplin shqiptar, i jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të humorit, Zef Deda
Homazhe në teatrin ‘Migjeni’ për Charlie Chaplin shqiptar, i jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të humorit, Zef Deda
27.11.2023 | 14:41
Iu dha sot lamtumira e fundit, mjeshtrit të madh të humorit, aktorit shkodran
79-vjetori i Bibliotekës Kombëtare "Pjetër Bogdani" – kronikë e festë për dije
79-vjetori i Bibliotekës Kombëtare "Pjetër Bogdani" – kronikë e festë për dije
27.11.2023 | 02:49
Si simbol i kulturës dhe dijes, Biblioteka Kombëtare e Kosovës shënoi
Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe
Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe
22.11.2023 | 14:20
Sot është Dita e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 115 vjet më parë në
Veshjet e Dukagjinit, Pukës e Mirditës, pasuri e çmuar etnografike
Veshjet e Dukagjinit, Pukës e Mirditës, pasuri e çmuar etnografike
30.10.2023 | 14:16
Kostumet folklorike janë një prej faktorëve që na dallojnë ne si komb, nga
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave