'Do gjej rrugën për në shtëpi edhe kur gjithçka të jenë shkatërruar', kënga prekëse e Ukrainës në 'Eurovision'! A është favorite për të fituar?
'Do gjej rrugën për në shtëpi edhe kur gjithçka të jenë shkatërruar', kënga prekëse e Ukrainës në 'Eurovision'! A është favorite për të fituar? 10.05.2022 | 12:00
Nuk është një çudi që Ukraina është në krye të listës për të fituar festivalin e rëndësishëm muzikor, "Eurovision", pas agresionit rus.
 
Grupi 'Kalush" pritet të emocionojë publikun e festivalit në mbarë botë me kengën dedikuar dashurisë së nënës.
 
Është një këngë folk-rap e kënduar tërësisht në gjuhën ukrainase, ndërsa kujtojmë se grupi lajmëroi se do të performonte në festival vetëm disa ditë përpara pushtimit.  Ata do të performojnë gjatë mbrëmjes së sotme, në gjysmën finalen e parë.
 
 "Unë gjithmonë do ta gjej rrugën time për në shtëpi, edhe nëse të gjitha rrugët janë shkatërruar", ky është një nga vargjet që do të këndohen nga këngëtari sot. Edhe pse askush nuk e dinte për luftën në kohë që është krijuar kënga, këto fjalë do të prekin zemrën e publikut.
 
A mendoni ju që mbështetja e madhe që po merr Ukraina 2 muajit e fundit do të ndikojë në triumfin vendin në "Eurovision"?/Shqiptarja.com
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave