“Hëna rozë”, pamje mahnitëse nga NASA
“Hëna rozë”, pamje mahnitëse nga NASA 20.04.2022 | 11:11
NASA së fundmi ka publikuar një imazh mbresëlënës të hënës së plotë. Në pamjet e fundit të publikuara nga NASA, bëhet me dije se Hëna e plotë është fotografuar mbi horizontin e Tokës ndërsa Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës orbiton 263 milje (423 kilometra) mbi kufirin Uashington-Oregon në Shtetet e Bashkuara veriperëndimore.
 
Hëna e plotë e këtij muaji njihet edhe si “hëna rozë”. “Hëna rozë” për këtë vit ishte e dukshme nga e premtja dhe do të qëndrojë e dukshme deri në mëngjesin e së hënës.
 
Ndërkohë në kohët e vjetra, Hëna e Plotë e Prillit përkoi me lulëzimin e luleve, veçanërisht një lule të egër, vendase në Amerikën e Veriut lindore.
 
 
 
Arsyeja për Phlox subulata e cila njihet më mirë si phlox creeper ose phlox myshk. Në të njëjtën kohë, ajo u quajt “myshk rozë”. Pra, tani është krijuar dhe kjo hënë e plotë e veçantë quhet edhe “rozë”.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave