Detaje nga tragjedia me emigrantët në Teksas, dyshohet se shoferi ishte nën efektin e drogës
Detaje nga tragjedia me emigrantët në Teksas, dyshohet se shoferi ishte nën efektin e drogës
30.06.2022 | 15:37
Ka shkuar në 53 numri i personave që humbën jetën në kamionin e mbushur me
Erdogan-Biden: Është e mundur të hapet një korridor për grurin nga Ukraina
Erdogan-Biden: Është e mundur të hapet një korridor për grurin nga Ukraina
30.06.2022 | 15:33
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në një bisedë me homologun e tij amerikan,
Interesim i madh për të nënshkruar peticionin për Trustin, organizatorët të bindur se do të arrihen 10 mijë nënshkrime
Interesim i madh për të nënshkruar peticionin për Trustin, organizatorët të bindur se do të arrihen 10 mijë nënshkrime
30.06.2022 | 15:20
Më shumë se 7 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për tërheqjen e 30 për
Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael
Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael
30.06.2022 | 15:14
Kjo platformë ka për qëllim të rrisë bashkëpunimin në mes të dyja shteteve në
Françesku: sulme barbare, lufta e çmendur të marrë fund!
Françesku: sulme barbare, lufta e çmendur të marrë fund!
30.06.2022 | 03:31
Françesku, në përfundim të lutjes së Engjëllit të Tënzot, dënoi sulmin kundër
“Ministri Murati duhet të largohet, Albin Kurti duhet të japë dorëheqje”
“Ministri Murati duhet të largohet, Albin Kurti duhet të japë dorëheqje”
30.06.2022 | 03:24
Gazetari Milaim Zeka, ka thënë se Kurti duhet të japë dorëheqje dhe ministri
Osmani: Kundërshtojmë çdo kriter të ri për liberalizim të vizave
Osmani: Kundërshtojmë çdo kriter të ri për liberalizim të vizave
30.06.2022 | 03:16
Republika e Kosovës kundërshton çdo udhërrëfyes shtesë apo rivlerësim të
Ukrainasit i kontrollojnë tokat me grurë për mina para se t’i korrin
Ukrainasit i kontrollojnë tokat me grurë për mina para se t’i korrin
29.06.2022 | 15:32
Forcat ukrainase po i kontrollojnë fushat me grurë para se t’i korrin ato,
NATO synon ndryshimet më të mëdha prej Luftës së Ftohtë
NATO synon ndryshimet më të mëdha prej Luftës së Ftohtë
29.06.2022 | 15:30
Liderët e NATO-s pritet që të arrijnë pajtueshmëri për një përforcim të madh të
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.