Osmani: S’ka pajtueshmëri mes partive, zgjedhjet nuk shtyhen
Osmani: S’ka pajtueshmëri mes partive, zgjedhjet nuk shtyhen 13.09.2021 | 22:39
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se konferencën e ka thirrur ndër të tjera edhe për të sqaruar lidhur me gënjeshtrat për skenarë dhe kapje të institucioneve.
 
Ajo ka thënë se ka pasur propagandë të ulët e të ndyrë, por me ardhjen e saj në Zyrën e Presidentit është vendosur standard ndryshe.
 
Osmani ka thënë se ky takim i sotëm ka demaskuar ata që përhapin propagandë.
 
Ajo ka thënë se nuk ka pajtueshmëri të partive opozitare për shtyrje të datës së zgjedhjeve.
 
“Para se të thirrja takimin kam kërkuar analizë nga IKSHPK-ja lidhur me procesin zgjedhor. Është rekomanduar nga Instituti të bëhet shtyrja e procesit zgjedhor. Ky nuk është vlerësimi i vetëm që ne kemi kërkuar nga Instituti, një vlerësim i tillë është kërkuar edhe për fillimin e shkollave dhe kemi marrë përgjigjen e institutit për atë çështje. Mënyra e vetme për të shtyrë zgjedhjet është arritja e një pajtimi në pushtet dhe opozitë”, ka thënë ajo.
 
Osmani ka thënë se përkundër rekomandimit të IKSHPK-së për ndikimin e zgjedhjeve në situatën epidemiologjike, mendimi i subjekteve opozitare ishte që të mos shtyhet procesi zgjedhor.
 
“Unë e respektoj qëndrimin e partive politike por nuk pajtoj me ta. Shtyrja më e madhe e zgjedhje do të ishte më së shumti deri në dy muaj”, ka thënë ajo.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.