Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë
Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë
22.09.2023 | 11:22
Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe ai ukrainas, Volodymyr Zelensky, janë
Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën
Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën
22.09.2023 | 11:21
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy u bëri thirrje të enjten ligjvënësve
Ukrainë: Imzot Gallagher, të bëhen përpjekjet për një zgjidhjeje të drejtë e një paqe të qëndrueshme
Ukrainë: Imzot Gallagher, të bëhen përpjekjet për një zgjidhjeje të drejtë e një paqe të qëndrueshme
22.09.2023 | 11:19
Fjalimi i Sekretarit të Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet në Këshillin e
SHBA e Franca apelojnë që të ndalen luftimet në Nagorno-Karabakh
SHBA e Franca apelojnë që të ndalen luftimet në Nagorno-Karabakh
21.09.2023 | 14:10
Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mbajë një mbledhje urgjente, të enjten, për
Ukraina bën thirrje për kthimin e fëmijëve të rrëmbyer nga Rusia
Ukraina bën thirrje për kthimin e fëmijëve të rrëmbyer nga Rusia
21.09.2023 | 14:08
Zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska iu ka bërë thirrje liderëve botërorë që
Gallagher: nga paqja ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve përfiton gjithë bashkësia ndërkombëtare
Gallagher: nga paqja ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve përfiton gjithë bashkësia ndërkombëtare
21.09.2023 | 03:27
Sekretari i Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare
Scholz në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së: Paqja pa drejtësi është një diktaturë
Scholz në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së: Paqja pa drejtësi është një diktaturë
20.09.2023 | 16:06
Kancelari gjerman Olaf Scholz paralajmëroi për “zgjidhje të rreme” në ndjekjen
Ministrat e BE-së sot diskutojnë për reforma të brendshme
Ministrat e BE-së sot diskutojnë për reforma të brendshme
20.09.2023 | 15:42
Sot ministrat e BE-së do të diskutojnë një letër të ekspertëve franko-gjerman,
Papa: mos e mbytni Afrikën, nuk është tokë për t’u shfrytëzuar e për t’u plaçkitur
Papa: mos e mbytni Afrikën, nuk është tokë për t’u shfrytëzuar e për t’u plaçkitur
20.09.2023 | 03:45
Në audiencën e përgjithshme, Papa Françesku paraqiti sot dëshminë Shën Daniele
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.