Detaje nga tragjedia me emigrantët në Teksas, dyshohet se shoferi ishte nën efektin e drogës
Detaje nga tragjedia me emigrantët në Teksas, dyshohet se shoferi ishte nën efektin e drogës 30.06.2022 | 15:37
Ka shkuar në 53 numri i personave që humbën jetën në kamionin e mbushur me emigrantë që u gjet në San Antonio të Teksasit.
 
Autoritetet kanë arrestuar 4 persona, deri në këto momente, për këtë tragjedi të rëndë, ndërkohë që 11 emigrantë ndodhen ende në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.
 
Shërbimet e emigracionit raportojnë se nga 53 viktimat, 27 ishin nga Meksika, 14 nga Hondurasi, 7 nga Guatemala, 2 nga Salvadori, ndërsa 3 persona të tjerë ende nuk janë identifikuar.
 
Autoritetet amerikane gjithashtu bënë të mundur dhe arrestimin e drejtuesit të kamionit, i cili dyshohet se ishte nën efektin e drogës.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.