Paralajmërimet për krizë ushqimore, Scholz: Përgjegjësia për këtë i takon vetëm Rusisë
Paralajmërimet për krizë ushqimore, Scholz: Përgjegjësia për këtë i takon vetëm Rusisë 20.05.2022 | 15:00
Kancelari gjerman, Olaf Scholz paralajmëroi për rrezikun e një krize të rëndë ushqimore, si rezultat i luftës së Rusisë kundër Ukrainës.
 
Në një konferencë për media të mbajtur bashkë me kryeministrin holandez, Scholz ka thënë se Rusia është e vetmja përgjegjëse për këtë rrezik që i kanoset botës sot.
 
“Për të qenë i qartë, përgjegjësia për këtë i takon vetëm Rusisë”, ka thënë ai.
Siç tha ai, Rusia aktualisht po bllokon rrugët tregtare për eksportet globale të grurit nga Ukraina, një vend i njohur si “Shporta e Bukës së Evropës”.
 
Ai i kërkoi botës që të mos qëndrojë duarkryq dhe të mos i lërë më të varfëritë e botës të paguajnë çmimin e agresionit rus në Ukrainë, raportojnë mediat e huaja.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.