Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael
Inaugurohet Oda Ekonomike Kosovë – Izrael 30.06.2022 | 15:14
Të mërkurën, u bë inaugurimi i Odës Ekonomike Kosovë-Izrael.
 
Kjo platformë ka për qëllim të rrisë bashkëpunimin në mes të dyja shteteve në investime të ndërsjella, këmbime tregtare, sidomos në fushën e ekonomisë, por edhe fusha të tjera.
 
Ideja për krijimin e një institucioni të tillë ishte e kongresmenit amerikan Eliot Engel. Ai, për shkak të problemeve shëndetësore, nuk u inkuadrua në konferencë, por selamin e tij e dha asistenti Jason Steinbaum.
 
“Ne u gëzuam, kur të dyja shtetet vendosën marrëdhënie diplomatike, kështu që asgjë nuk mund të na sjellë më shumë lumturi. Pra, në emër të kongresmenit Engel, u shpreh urime të përzemërta Kosovës dhe Izraelit”, tha Steinbaum.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.