Kuvendi i Komunal i Prishtinës miraton buxhetin 2023 – kaq para do t’i ketë kuleta e kryeqytetit
Kuvendi i Komunal i Prishtinës miraton buxhetin 2023 – kaq para do t’i ketë kuleta e kryeqytetit 21.09.2022 | 15:52
Buxheti i Komuëns së Prishtinës do të jetë 105 milionë euro për vitin 2023.
 
Këtë e ka kumtuar nënkryetari i kryeqytetit, Alban Zogaj, menjëherë pasi u votua në Kuvendin Komunal.
 
E prej këtij buxheti 40 milionë do të shkojnë për investime kapitale.
 
“Sot votuam Buxhetin e Komunes se Prishtines per vitin 2023! Buxhet ne vlere prej 105 mil. EUR, ku mbi 40 mil EUR jane te ndara per investime kapitale. Urime qytetareve te Prishtines”, ka shkruar Zogaj në Tëitter. /Express
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.