SHBA: Frymëzuese, flamuri kosovar në mesin e 75 vendeve
SHBA: Frymëzuese, flamuri kosovar në mesin e 75 vendeve 18.09.2023 | 03:34
Pjesëtare të Policisë së Kosovës kanë marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici “IWPC2023”, që po mbahet në qytetin Auckland të Zelandës së Re.
  
Po ashtu pjesëtaret e Policisë së Kosovës kanë parakaluar edhe në Paradën e Kombeve.
 
E për këtë ngjarje ka reaguar Ambasada e SHBA-së në Kosovë duke thënë se, është frymëzuese të shohësh flamurin kosovar të mbajtur lart nga 13 oficere policie më të mira të Kosovës në mesin e 75 vendeve në IAWP.
 
“Ekipi i Ambasadës sonë është krenar të mbështesë pjesëmarrjen e tyre përmes zyrës së TAG-ut”, thuhet në postimin e Ambasadës në 'Facebook'.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.