Ministri Shqiptar i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani takim historik me Papën në audiencën e tij
Ministri Shqiptar i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani takim historik me Papën në audiencën e tij 30.05.2022 | 01:07
Takimet me Papën në audiencën e Tij në Selinë e Shenjtë në Vatikan, përbëjnë eveniment të madh dhe kardinal në biografinë e çdo personaliteti progresiv e integrues, me vizion të qartë e të vendosur euroatlantik!
 
Ministri shqiptar i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, është i pari nga pjestarët e popullit shqiptar, i cili në këtë post të lartë shtetëror të Shefit të Diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, takohet me Atin e Shenjtë në Selinë e Tij në Vatikan!
 
Ky eveniment i jashtëzakonshëm, është nderim i madh jo vetëm për Ministrin Osmani, por është nderim edhe për familjen e Tij, për popullin shqiptar, për Maqedoninë e Veriut, për Partinë e Tij BDI dhe në veçanti është nderim për Shefin e Tij, Udhëheqësin e madh të popullit shqiptar Ali Ahmetin!
 
Familja, fisi, populli e Kombi që përfaqësojnë, kur rrisin bijë besnik e të zotë, ata me vepren, me jetën dhe aktivitetin e tyre, nderojnë në çdo hap e në çdo vend!
 
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, mbetet deri më tani shtetari i parë dhe i vetmi shqiptarë i Maqedonisë së Veriut, që ka hyrë triumfatorë dhe fitimtarë i historisë së re e moderne të popullit shqiptar, në takim në Selinë e Shenjtë te Papa, që perfaqëson Diplomacinë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut!
 
Me të tillë personalitete politike shtetërore, të cilët nderohen e vlerësohen lartë nga kancelaritë e mëdha të qendrave të vendosjes, e veçanërisht kur priten personalisht nga Papa, e ardhmja është e sigurtë dhe me suksese të mëdha!
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.