Botërori 2026, FIFA zyrtarizon logon
Botërori 2026, FIFA zyrtarizon logon 18.05.2023 | 15:57
Kupa e Botës 2026 ka nisur. Në Los Angelos u prezantua logoja dhe sllogani i kompeticionit gjatë një eventi të organizuar nga FIFA ku të pranishëm ishin përfaqësues të vendeve organizatore (Canada, Messico e Stati Uniti) dhe legjenda të futbollit.
 
Në këtë edicion ndryshe nga të gjithë të tjerët logoja do të ketë brenda trofeun e vërtetë të pasqyruar, i cili po për herë të parë do të shoqërohet nga viti kur do të mbahet turneu.
 
Logoja e re është shoqëruar edhe nga sllogani “We are 26” (“Ne jemi 26”).
 
“Kupa e Botës FIFA 2026 do të jetë një festival futbolli, i cili do të dërgojë në nivele të tjera këtë sport në rajonin CONCACAF. Me 104 ndeshjet, të cilat do të zhvillohen në 16 qytete në Kanada, SHBA dhe Meksikë”, tha zëvendëspresidenti i FIFA-s dhe presidenti i CONCACAF, Victor Montagliani.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave