Flamuri i Kosovës më lartë se ai i Serbisë, “çmenden” mediat serbe
Flamuri i Kosovës më lartë se ai i Serbisë, “çmenden” mediat serbe 26.02.2024 | 15:02
Të dielën në Podgoricë ka përfunduar Kampionatin Ballkanik në karate.
 
Të shtunën, garuesja e Kosovës, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në kata. Në finale ajo u vlerësua më lartë se garuesja e Serbisë, Neda Milosheviq.
 
Kjo bëri që në ceremoninë e ndarjes së medaljeve, flamuri i Kosovës të jetë përkrah atij të Serbisë, por më lartë.
 
Kjo pamje, që u shpërnda shumë, nuk u ka pëlqyer mediave në Serbi.
 
“Pse nuk e ndaloni këtë turp vëllezër malazezë?! Flamuri i Serbisë dhe ai i shtetit të rrejshëm të Kosovësd njëri përkrah tjetrit”, ka shkruar sajti antishqiptar “sd.rs”.
 
Ka pasur komente në Serbi që garuesja Milosheviq është dashur të largohet nga podiumi. Të tjerë e kanë vlerësuar normale pamjen.
 
Vlerësime si “skenë e pabesueshme”, “skenë e rrallë” “e pakuptimtë” “turpërim” janë paraqitur në media të shumta serbe./©KOHA
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave