Kosova dhuron spektakël, e pamëshirshme ndaj Qipros
Kosova dhuron spektakël, e pamëshirshme ndaj Qipros 27.09.2022 | 12:00
Përfaqësuesja e Kosovës ka shkëlqyr kundër Qipros në ndeshjen e fundit të këtij edicioni të Ligës së Kombeve.
 
”Dardanët” fituan me rezultat të thellë 5-1, në ndeshjen e cila u zhvillua në stadiumin ”Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan IndeksOnline.
 
Florent Muslija e hapi serinë e golave në këtë përballje me një gol shumë të bukur në minutën e 22-të.
 
Kosova dyfishoi epërsinë me një gol fantastik në fundin e pjesës së parë.
 
Me të filluar pjesa e dytë, Kosova shënoi edhe golin e tretë me anë të Elbasan Rashanit në minutën e 47-të.
 
Dardanët nuk u ndalën me kaq dhe shënuan golin e katërt në minutën e 52-të me Vedat Muriqin.
 
Qipro ngushtoi rezultatin me Roberge në minutën e 81-të.
 
Vedat Muriqi doli përëri në skenë në minutën e 84-të, ku shënoi golin e dytë personal dhe të pestin për Kosovën, pas një asistimi fantastik nga Milot rashica.
 
Me këtë fitore Kosova ka siguruar vendin e dytë në grupin 2 të Ligës C./IndeksOnline/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave