ZYRTARE: FIFA dhe UEFA suspendojnë Rusinë në të gjitha kompeticionet
ZYRTARE: FIFA dhe UEFA suspendojnë Rusinë në të gjitha kompeticionet 28.02.2022 | 09:31
Siç u raportua, të gjitha klubet dhe ekipet kombëtare ruse janë pezulluar nga pjesëmarrja në garat e FIFAs dhe UEFA’s deri në një njoftim të dytë.
 
Dy shtëpitë më të mëdha të futbollit FIFA dhe UEFA, kanë marrë vendim për përjashtimin e Rusisë dhe të gjitha klubet e këtij vendi nga garat ndërkombëtare.
 
Ky vendim është marrë pas konfliktit të fundit ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës, transmeton KosovaPress.
 
Vendimi erdhi pas një takimi të përbashkët ndërmjet Byros së Këshillit të FIFA së dhe Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së.
 
“Futbolli është i bashkuar në këto momente dje solidarizohet me të gjithë të afektuarit nga kjo situatë në Ukrainë. Ne shpresojmë që situata të normalizohet dhe futbolli të kthehet në ngjarje të bashkimit dhe paqes ndërmjet popujve”, thuhet në njoftimin e përbashkët të FIFA-së dhe UEFA-së.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave