Katedralja  e sotme “ZOJA NDIHMËTARE” në Prizren
Katedralja e sotme “ZOJA NDIHMËTARE” në Prizren
27.05.2022 | 10:14
Prizreni, si qendër kishtare sipas të gjitha njohurive dhe dokumentacionit
23 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë
23 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë
11.06.2022 | 00:00
Sot mbushen 23 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare
Mundimet e nanë Mrikës!
Mundimet e nanë Mrikës!
09.06.2022 | 11:19
Asht nana e Ndue Palit. Asht nana edhe e tre djemve të tjerë, por njihet në
Si u zhvendos afresku “Zoja e Shkodrës” në Romë më 1467
Si u zhvendos afresku “Zoja e Shkodrës” në Romë më 1467
02.05.2022 | 23:21
Të jesh me fat apo pa fat, nuk është as merita e as faji yt, apo i tjerëve, për
Motër Joseph Michael është eprorja e re e Motrave të Nënë Terezës
Motër Joseph Michael është eprorja e re e Motrave të Nënë Terezës
15.03.2022 | 22:58
E zgjedhur nga Kapitulli i përgjithshëm i Kalkutës, zë vendin e motër Premës, e
23 vjet nga masakra në Qyshk
23 vjet nga masakra në Qyshk
14.05.2022 | 00:00
Sot mbushen 23 vjet nga Masakra e Qyshkut, në të cilën forcat pushtuese
Qyteti 2000-vjeçar ku flitet ende gjuha e Jezusit
Qyteti 2000-vjeçar ku flitet ende gjuha e Jezusit
18.05.2022 | 03:53
Porta të larta, mure të vjetra guri dhe rrugica të ngushta me kalldrëm ku
Letër e Nënë Terezës drejtuar grave
Letër e Nënë Terezës drejtuar grave
08.03.2022 | 22:37
Letër e Nënë Terezës drejtuar grave në Konferencën IV Botërore të Gruas në
Ibrahim Rugova dikur për shtypin italian: Kam simpati për krishterimin, ka qenë feja e parë e popullit tonë
Ibrahim Rugova dikur për shtypin italian: Kam simpati për krishterimin, ka qenë feja e parë e popullit tonë
10.05.2022 | 22:53
Presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova, shpesh ishte pyetur në lidhje me fenë
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave