Shën Nënë Tereza: Gëzimi i thellë i zemrës është si një magnet që tregon rrugën e jetës
Shën Nënë Tereza: Gëzimi i thellë i zemrës është si një magnet që tregon rrugën e jetës
28.08.2023 | 02:33
Fraza dhe citime të famshme të Nënë Terezës
Nënë Tereza me sarin e bardhe me vijen blu anash, në botën e të varfërve
Nënë Tereza me sarin e bardhe me vijen blu anash, në botën e të varfërve
18.08.2023 | 15:03
Më 17 gusht tё vitit 1948, 74-vjet më parë, Nënë Tereza veshi, për herë të parë,
Më 18 gusht kalendari kujton Shën Florin e Laurin, martirë nga Ulpiana e Dardanisë
Më 18 gusht kalendari kujton Shën Florin e Laurin, martirë nga Ulpiana e Dardanisë
18.08.2023 | 03:00
Për shkak të dëshmisë së fesë së tyre për Krishtin, predikimit të ungjillit dhe
‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
16.05.2023 | 03:29
Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, më 15 maj shpalli Ditën Ndërkombëtare të
‘Ne kristianët do t’i shkrijmë kryqet tona dhe do t’i bëjmë fishek për t’i mbrojtur vëllezërit tanë muslimanë shqyptarë’
‘Ne kristianët do t’i shkrijmë kryqet tona dhe do t’i bëjmë fishek për t’i mbrojtur vëllezërit tanë muslimanë shqyptarë’
15.05.2023 | 03:24
Gjergj Fishta (1871 – 1940) ishte frat françeskan, poet, shkrimtar, përkthyes,
‘Unë kam një ëndërr’, fjalimi i fuqishëm i Martin Luther King Jr
‘Unë kam një ëndërr’, fjalimi i fuqishëm i Martin Luther King Jr
05.04.2023 | 03:48
Bota e kujton si një nga figurat më te zëshëm në histori, i cili kërkoi të
Si tentoi Enveri ta prishë Kishën e Shenjtë të Laçit dhe në atë ngjarje mbetën pa këmbë 32 ushtarë
Si tentoi Enveri ta prishë Kishën e Shenjtë të Laçit dhe në atë ngjarje mbetën pa këmbë 32 ushtarë
07.03.2023 | 03:58
Kisha e Laçit në Shqipëri ka një mister brenda historisë së saj, ku jo
Lutja e Papës në mars, për viktimat e abuzimeve: “nuk mjafton të kërkohet falje”
Lutja e Papës në mars, për viktimat e abuzimeve: “nuk mjafton të kërkohet falje”
03.03.2023 | 04:21
Ati i Shenjtë kërkon përgjigje, veprime dhe hapësira të sigurta për viktimat e
Kisha arbëreshe në mbrojtje të identitetit fetar të krishterë (lindor) dhe arbëror (shqiptar)
Kisha arbëreshe në mbrojtje të identitetit fetar të krishterë (lindor) dhe arbëror (shqiptar)
28.09.2022 | 13:49
Historia dëshmon dhe tregon që Kisha katolike arbëreshe, që nga zanafiljja e
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,