Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani" shënon 78-vjetorin e themelimit
Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani" shënon 78-vjetorin e themelimit 25.11.2022 | 04:04
Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” të premten, më 25 nëntor 2022, shënon 78-vjetorin e themelimit.
 
Ceremonia e hapjes do të mbahet në hollin e Bibliotekës, ka njoftuar drejtori Fazli Gajraku.
 
Po ashtu, njoftohet se në këtë ditë të shënuar për bibliotekën do të organizohet edhe dita kombëtare e vetëdijesimit për biblioteka, do të jepet donacion nga Agjencia Kosovare e Privatizimit,  do të hapet ekspozita “Perceptimi për shqiptarët në artin e karikaturës” dhe do të jepet mirënjohje për punëtorin e dalluar të bibliotekës dhe për një gazetar/e.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave