Momenti kur Ibrahim Rugova ja mbyll gojen Millosheviçit
Momenti kur Ibrahim Rugova ja mbyll gojen Millosheviçit 10.01.2021 | 11:47
Në një video të publikuar vite më parë kujtojmë përballjen që ish-Presidenti i ndjerë i Kosovës, Ibrahim Rugova, pati me personin e akuzuar si kriminel lufte, krimineli Slobodan Millosheviq në Gjykatën e Hagës.
 
Në videon në të cilen përballen në një debat Rugova dhe Millosheviq shohim se si Rugova arrin të i'a numërojë të gjitha dëmet të cilat shteti i Serbisë i ka bërë shtetit të Kosovës, shkruan “Bota sot”.
 
Rugova tregon se gjatë luftës ka pasur gjenocid ndaj shumicës shqiptare në Kosovë ku janë bërë shkatërrime të mëdha, ku janë vrarë rreth 10 mijë njerëz (ende nuk i kemi shënimet komplete) , janë zhdukur rreth 4 mijë, janë shkatërruar mbi 120 mijë shtëpi private e mijëra objekte shoqërore e publike.
 
Gjatë kësaj video Millosheviqi i parashtron disa pyetje provokuese Rugovës, ku i thotë se i ka bërë disa lutje atij për ta larguar nga Kosova. Mirëpo që këtyre pyetjeve në mënyrë më të qetë Rugova i u kthen përgjigje duke I quajtur gënjeshtra.
 
Rugova flet për UÇK-në duke u shprehur që është e krijuar nga populli e njerëzit në momentin që ka filluar sulmi ushtarak mbi Kosovën.
 
“As një shtet, as “State Departament” nuk e ka shpallur organizatë të tillë. Ajo ka qenë një organizatë që është krijuar nga populli, nga njerëzit kur ka filluar sulmi ushtarak mbi Kosovën nga patriotët dhe kanë luftuar për Kosovën”, është shprehur Rugova për UÇK-në./BS
 
Video e plotë
List of videos
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave