Imzot Lazër Mjedja, ne përvjetorin e vdekjes
Imzot Lazër Mjedja, ne përvjetorin e vdekjes
08.07.2020 | 23:05
Imzot Lazёr Mjedja, bariu i bekuem shpirtëror i Shkodrës, kryeipeshkëv i drejtë
Akademiku Baçe: Grekët na vodhën historinë, Pirroja, Akili dhe Aleksandri i Madh janë paraardhës të shqiptarëve
Akademiku Baçe: Grekët na vodhën historinë, Pirroja, Akili dhe Aleksandri i Madh janë paraardhës të shqiptarëve
09.07.2020 | 21:28
Akademiku Apollon Baçe hedh poshtë versionin zyrtar që Pirro, Akili dhe
Vrapuesja e Prizrenit në Muzeun Britanik
Vrapuesja e Prizrenit në Muzeun Britanik
08.07.2020 | 23:00
Këtë vepër unikale, gjetje të rastit e dërgoj në Muzeun Britanik
Me 7 korrik kalendari kishtar kujton Shën Astin, ipeshkëv i Durrësit e martir
Me 7 korrik kalendari kishtar kujton Shën Astin, ipeshkëv i Durrësit e martir
07.07.2020 | 11:14
Një ditë të nxehtë të korrikut Shën Astin e zhveshën lakuriq duke i lyer trupin
At Viktor Volaj: “Një lutje e thënë 84 vjet më parë, tejet aktuale”
At Viktor Volaj: “Një lutje e thënë 84 vjet më parë, tejet aktuale”
20.06.2020 | 12:00
Përkujtojmë sot 84 vjetorin e Meshës së parë të françeskanit atë Viktor Volaj,
​30 vjet nga okupimi i Radio Televizionit të Prishtinës
​30 vjet nga okupimi i Radio Televizionit të Prishtinës
05.07.2020 | 11:02
Më 5 korrik të vitit 1990, forcat serbe me urdhër të Qeverisë së tyre ndaluan
Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë
Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë
05.07.2020 | 10:56
Dr. Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International
Të jesh rom në Kosovë do të duhet të shihet si krenari dhe jo si problem
Të jesh rom në Kosovë do të duhet të shihet si krenari dhe jo si problem
18.06.2020 | 12:00
Afër e kemi telefonin e Kujtimit. Telefonin prej të cilit tash e dy vite nuk
2 korrik ’90, dita kur shqiptarët e nisën vetë përmbysjen e diktaturës komuniste 30 vjet më parë
2 korrik ’90, dita kur shqiptarët e nisën vetë përmbysjen e diktaturës komuniste 30 vjet më parë
03.07.2020 | 10:24
Sot përkujtohet 2 Korriku, datë e shënuar në historinë e Shqipërisë si “dita e
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave