Një aeroplan i OKB-së arrin në Bejrut, u dërguan 20 tonë pajisje mjekësore
Një aeroplan i OKB-së arrin në Bejrut, u dërguan 20 tonë pajisje mjekësore
06.08.2020 | 21:56
Një aeroplan me 20 tonë ndihma mjekësore të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka arritur në
Zjarr në Kullën e Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel
Zjarr në Kullën e Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel
06.08.2020 | 09:51
Një zjarr shpërtheu në dhomën teknike në katin 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë në
Papa, guvernatorit të Hiroshimës: paqja lulëzon vetëm pa armë bërthamore
Papa, guvernatorit të Hiroshimës: paqja lulëzon vetëm pa armë bërthamore
06.08.2020 | 09:48
Në 75-vjetorin e bombës së parë atomike mbi Hiroshimë, Papa Françesku, në një mesazh drejtuar
Illyrian Eagles, shembulli më i mirë i ruajtjes së vlerave shqiptare
Illyrian Eagles, shembulli më i mirë i ruajtjes së vlerave shqiptare Tash e për disa vite, shoqata Shqiptaro-Gjermane, për Kulturë, Rini dhe
Imzot Dodë Gjergji i dërgon letërurim kryemyftiut Tërnava për Kurban Bajram
Imzot Dodë Gjergji i dërgon letërurim kryemyftiut Tërnava për Kurban Bajram Fort i nderuar Kryemyfti, edhe kësaj here rrethanat e jashtëzakonshme me
Sot shënohet dita botërore kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore
Sot shënohet dita botërore kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore E miratuar nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara në vitin 2013 me
Motra Ruth, Nënë Tereza e të harruarve të Pakistanit
Motra Ruth, Nënë Tereza e të harruarve të Pakistanit Historia e murgeshës, vdekur nga Covid-19, sepse nuk deshi t’i lërë vetëm
Bëhen katër vjet nga debutimi i Kosovës në Lojërat Olimpike
Agnesa Rrahmani e lumtur që do të luajë në SHBA
Në Pejë vendoset gurthemeli i Qendrës nacionale të xhudos
Dita Ndërkombëtare e Joga-s
Zbulohet buceta e shtatores së ikonës së futbollit Fadil Vokrrit, skulptori Agron Blakqori: Në shtator do të jetë e gatshme
“We run together”: më 8 qershor nis ankandi i bamirësisë, promovuar nga Papa
Majlinda Kelmendi: Shtyrja e Lojërave Olimpike lajm i mirë për mua
Papa Françesku: "Sporti është një urë paqeje"
Moment historik: Kosova katër vjet më parë u pranua në FIFA
I riu nga Isniqi krijon palestrën me vegla druri dhe pajisje bujqësore
Urimet e ipeshkvijve të Shqipërisë për myslimanët, në festën e Kurban Bajramit Me rastin e festës islame të Kurban Bajramit, kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë u
Dr.sha Dardeli: “nuk mbytet koronavirusi, duke e shpëlarë gojën me betadinë” Pas Sekretarit të përgjithshëm të Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Gjergj Meta,
Motёr Malvina Doçi: me tё rinjtё tanë drejt sё ardhmes Motrat rregulltare Saleziane çdo vit organizojnë kampe verore, të ndryshme dhe intensive pёr fëmijë,
Dom Gjovalin Simoni: meshtarёt nё kohёn kovid-19 U mbajt sot në Shkodër pranё Seminarit Ndërdioqezan “Zoja e Këshillit të Mirë” takimi i përvitshëm
Dom Artur Kola doktoron nё tё drejtёn kanonike tё Kishёs me “Mbrojtja e lirisё fetare nё Shqipёri’ Pas katër vjet sdudimesh pranë Universitetin Papnor tё Lateranit në Romë, mё 3 qershorit e kaluar,
“Gofundme”: të ndihmojmë shkollën “Cor Jesu” në Shkodër. Flet motër Angjelina Gilaj Të ndihmojmë shkollën katolike "Cor Jesu" të motrave Apostulle të Zemrës së Krishtit, që shërbejnë