OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë
OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë
10.07.2020 | 10:53
Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,5 gradë, në të
‘Fëmijët i vrasin me plumba më të vegjël’: 6 fakte tronditëse rreth gjenocidit në Srebrenicë
‘Fëmijët i vrasin me plumba më të vegjël’: 6 fakte tronditëse rreth gjenocidit në Srebrenicë
10.07.2020 | 10:19
Gjenocidi i Srebrenicës është një krim lufte që ka ndodhur në korrik të vitit 1995 në Bosnje dhe
Selia e Shenjtë: urgjent bashkëpunimi për të shpërngulurit e brendshëm
Selia e Shenjtë: urgjent bashkëpunimi për të shpërngulurit e brendshëm
10.07.2020 | 10:08
Fjala e Ivan Jurkovič, vëzhgues i përhershëm i Selisë së Shenjtë, në sesionin e 44-t të Këshillit
Lëshohen në qarkullim pullat postare “30 Vjetori i Deklaratës Kushtetuese”
Lëshohen në qarkullim pullat postare “30 Vjetori i Deklaratës Kushtetuese” Me rastin e shënimit të 30 vjetorit të Deklaratës Kushtetuese, Filatelia e
Gazetari shqiptar emërohet drejtor i Zërit të Amerikës
Gazetari shqiptar emërohet drejtor i Zërit të Amerikës Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin
Shënohet 40-vjetori i shpalljes së Nënë Terezës qytetare nderi e Shkupit
Shënohet 40-vjetori i shpalljes së Nënë Terezës qytetare nderi e Shkupit Sot, në sheshin e Shkupit, pikërisht në vendin ku dikur ndodhej shtëpia e
Në vendin ku ka lindur Shën Tereza, vendoset pllakata në gjuhën shqipe
Në vendin ku ka lindur Shën Tereza, vendoset pllakata në gjuhën shqipe Në qytetin e Shkupit sot është vendosur pllakata në gjuhën shqipe tek vendi ku
Në Pejë vendoset gurthemeli i Qendrës nacionale të xhudos
Dita Ndërkombëtare e Joga-s
Zbulohet buceta e shtatores së ikonës së futbollit Fadil Vokrrit, skulptori Agron Blakqori: Në shtator do të jetë e gatshme
“We run together”: më 8 qershor nis ankandi i bamirësisë, promovuar nga Papa
Majlinda Kelmendi: Shtyrja e Lojërave Olimpike lajm i mirë për mua
Papa Françesku: "Sporti është një urë paqeje"
Moment historik: Kosova katër vjet më parë u pranua në FIFA
I riu nga Isniqi krijon palestrën me vegla druri dhe pajisje bujqësore
Fjalimi historik i Fadil Vokrrit para katër vjetëve, që bëri me lot të gjithë
Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe
Dom Gjovalin Simoni: meshtarёt nё kohёn kovid-19 U mbajt sot në Shkodër pranё Seminarit Ndërdioqezan “Zoja e Këshillit të Mirë” takimi i përvitshëm
Dom Artur Kola doktoron nё tё drejtёn kanonike tё Kishёs me “Mbrojtja e lirisё fetare nё Shqipёri’ Pas katër vjet sdudimesh pranë Universitetin Papnor tё Lateranit në Romë, mё 3 qershorit e kaluar,
“Gofundme”: të ndihmojmë shkollën “Cor Jesu” në Shkodër. Flet motër Angjelina Gilaj Të ndihmojmë shkollën katolike "Cor Jesu" të motrave Apostulle të Zemrës së Krishtit, që shërbejnë
Imzot Gjergj Meta komenton Letrën e ipeshkvijve shqiptarë për autoritetet: varfëria nuk zgjidhet me shpërndarje pakosh I kthehemi sot, Letrës së ipeshkvijve shqiptarë për autoritetet, me të cilën ju njohëm javën e
Imzot Gjergj Meta: Në kohën e Kovid-19 mos të harrojmë Zotin e të afërmin Imzot Gjergj Meta: Nga eksperienca me kovid-19, pohon imzot Gjergj Meta, të mësojmë të kujdesemi
Motёr Drita Paloka, dëshmitare e dashurisë së Krishtit Ngjallur Ndërroi jetë të Premten e Madhe të Pashkëve, më 10 prill 2020 motër Drita Paloka e bashkësisë së