“Karnavali Golden Eagle 2022”, mijëra njerëz mbushin sheshin e Suharekës
“Karnavali Golden Eagle 2022”, mijëra njerëz mbushin sheshin e Suharekës
19.06.2022 | 12:00
Nga ora 18:00 në Suharekë ka nisur së shfaquri “Karnavali Golden Eagle 2022”,
Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
Festa e Rrëshajëve nё Prishtinë
08.06.2022 | 03:29
Në festën e Rrëshajëve nё Prishtinë 21 tё rinj e tё reja morën Sakramentin e
Dioqeza Prizren-Prishtinё e mbylli muajin marian nё Shenjtёroren e Letnicёs
Dioqeza Prizren-Prishtinё e mbylli muajin marian nё Shenjtёroren e Letnicёs
02.06.2022 | 04:10
Kisha dioqezane Prizren-Prishtinё e mbylli, tё shtunёn e kaluar, muajin marian
'Sytë nga fëmijët' në Ditën Ndërkombëtare të tyre
'Sytë nga fëmijët' në Ditën Ndërkombëtare të tyre
01.06.2022 | 00:00
Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve sytë e të gjithëve janë të kthyer te më të
Dioqeza Prizren-Prishtinë përuroi bibliotekën “Ernest Koliqi"
Dioqeza Prizren-Prishtinë përuroi bibliotekën “Ernest Koliqi"
23.05.2022 | 12:00
Me nismën e ipeshkvit tё Prizren-Prishtinё, imzot Dodё Gjergji, mё 20 maj,
Nis restaurimi i Kishës ‘Kuvendi i Arbërit’ me kontributet e banorëve
Nis restaurimi i Kishës ‘Kuvendi i Arbërit’ me kontributet e banorëve
18.05.2022 | 03:57
Atë që nuk e bën Ministria e Kulturës, e realizojnë vetë banorët. Donatorë dhe
Inaugurohet rruga “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Nju Jork
Inaugurohet rruga “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Nju Jork
16.05.2022 | 03:11
Në pamundësi për të kremtuar së bashku ceremoninë e inaugurimit të rrugës
Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova
Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova
11.05.2022 | 12:00
Në qytetin e Nju Jorkut, u hap të martën ekspozita me titull “Një grua duke
Uliks Gjonaj, shqiptari i parë që hyri në Njësinë Speciale të Amerikës
Uliks Gjonaj, shqiptari i parë që hyri në Njësinë Speciale të Amerikës
07.05.2022 | 23:37
Uliks Gjonaj është shqiptari i parë që është bërë pjesë e Njësisë Speciale të
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave