Presidentja Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Benjamin Correl
Presidentja Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Benjamin Correl
27.01.2023 | 16:23
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim një
Jusuf Buxhovi bëhet anëtar i Asociacionit Amerikan të Historisë
Jusuf Buxhovi bëhet anëtar i Asociacionit Amerikan të Historisë
26.01.2023 | 03:50
Historiani Jusuf Buxhovi pranohet anëtar i rregullt i American Historical
Kardinali Simoni mori Medaljen e Kosovës për Humanizëm “Shën Tereza”
Kardinali Simoni mori Medaljen e Kosovës për Humanizëm “Shën Tereza”
24.01.2023 | 04:18
Dje, gjatë një ceremonie në ambasadën e Republikës së Kosovës në Itali,
Kisha e Kosovës nderon Benediktin XVI në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë
Kisha e Kosovës nderon Benediktin XVI në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë
10.01.2023 | 14:20
Dioqeza Prizren – Prishtinë kremtoi Meshën e Dritës për Papën Benediktit XVI,
“Arbëresha” e Zvicrës, ansambli feston 19 vjetorin
“Arbëresha” e Zvicrës, ansambli feston 19 vjetorin
21.12.2022 | 02:57
Salla e madhe e qytetit të Willit në Zvicër u tregua e vogël për ti zënë gjithë
Mjeku kosovar fiton çmim e më të mirit në Kroaci, dyert e tij të hapura për pacientët nga Kosova
Mjeku kosovar fiton çmim e më të mirit në Kroaci, dyert e tij të hapura për pacientët nga Kosova
14.12.2022 | 02:27
Nuk janë të pakët mjekët kosovarë, të cilët kanë arritur suksese të
Lamtumirë Seremb Gjergji!
Lamtumirë Seremb Gjergji!
12.12.2022 | 12:00
Nga sot, në tokën e Kosovës, do të pushojë përjetësisht edhe një njeri i mirë.
Shkupi e Prishtina përkujtuan Imzot Pjetër Bogdanin
Shkupi e Prishtina përkujtuan Imzot Pjetër Bogdanin
08.12.2022 | 15:28
333-vjetori i vdekjes së ipeshkvit, teologut e atdhetarit imzot Pjetër Bogdanit,
Dritat e Krishtlindjes në Pjetërshtan, homazh për gratë e vrara
Dritat e Krishtlindjes në Pjetërshtan, homazh për gratë e vrara
03.12.2022 | 12:00
Pikërisht në nderim të Hamide Magashit, por edhe Sadije Miftarit e cila po
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave