Rrëfimi i shqiptaro-amerikanit që la Amerikën për Kosovën
Rrëfimi i shqiptaro-amerikanit që la Amerikën për Kosovën
14.05.2021 | 12:00
Në Kosovë ekziston një prirje e të rinjve për t’u larguar nga vendi, në kërkim
E fali Bajramin me veshje kombëtare, cili ishte mesazhi që deshi të përcjell hoxha nga Drenasi
E fali Bajramin me veshje kombëtare, cili ishte mesazhi që deshi të përcjell hoxha nga Drenasi
13.05.2021 | 10:36
Imami i Xhamisë në Krajkovë të Drenasit, Faruk Hoxha, e ka falur sot namazin e
Malësi, në Shtëpinë Muze në Bardhaj përkujtohet figura e Dedë Gjo Lulit
Malësi, në Shtëpinë Muze në Bardhaj përkujtohet figura e Dedë Gjo Lulit
10.05.2021 | 11:15
Në Shtëpinë Muze në Bardhaj të Hotit në Malësi u përkujtua figura e Dedë Gjo
Shteti e la në harresë, emigranti rindërton kishën 2 shekullore në Mirditë
Shteti e la në harresë, emigranti rindërton kishën 2 shekullore në Mirditë
09.05.2021 | 12:00
Kisha e Shëlbuemit në Selitë të Mirditës, e cila është ndërtuar rreth viteve
Rrugëtimi i Vedat Gashit në politikën amerikane
Rrugëtimi i Vedat Gashit në politikën amerikane
09.05.2021 | 12:00
Përfshirja e shqiptaro-amerikanëve në politikën e Shteteve të Bashkuara, shihet
Dita Evropës shënohet me një sërë aktivitetesh, Szunyog: Synojmë të përcjellim pro-evropianizmin e Kosovës
Dita Evropës shënohet me një sërë aktivitetesh, Szunyog: Synojmë të përcjellim pro-evropianizmin e Kosovës
09.05.2021 | 09:53
Për të shënuar Ditën e Evropës, Zyra e Bashkimit Evropian dhe Shtëpia e Evropës
Mësoni më shumë për vëllëzërit Bajraktari në Washington
Mësoni më shumë për vëllëzërit Bajraktari në Washington
05.05.2021 | 12:00
Isha pak i befasuar, tha Ivica Daçiç, ish- ministri i jashtëm i Serbisë, teksa
Në Klinë vendoset busti i atdhetarit e pajtimtarit, Anton Çeta
Në Klinë vendoset busti i atdhetarit e pajtimtarit, Anton Çeta
01.05.2021 | 11:52
Nën organizimin e Komunës së Klinës, Asociacioni Forumit të Intelektualëve
Kisha Kosovёs kremton Ditёn Botërore tё Lutjes për Thirrjet meshtarake e rregulltare
Kisha Kosovёs kremton Ditёn Botërore tё Lutjes për Thirrjet meshtarake e rregulltare
30.04.2021 | 10:39
Dje nё tё Dielёn e katёr tё kohёs sё Pashkёve, kushtuar Bariut tё Mirё, Kisha
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave