Distria Krasniqi e bën krenare Kosovën: Renditet e para në botë për kategorinë e saj
Distria Krasniqi e bën krenare Kosovën: Renditet e para në botë për kategorinë e saj 26.10.2020 | 09:42
Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në  Grand Slamin e Budapestit në kategorinë deri në 48 kilogramë pasi mposhti argjentinasen, Paula Pareto.
 
Me këtë triumf, përveç medaljes dhe 1.000 pikëve olimpike, xhudistja kosovare ngjitet në vendin e parë në renditjen e përgjithshme.
 
Ajo tashmë është në vendin e parë me 6.765 pikë, duke lënë mbrapa ukrainasen Daria Bilodidin me rreth 500 pikë.
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave