“Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për dialogjet Serbi – Kosovë, as çka po thotë Grenelli e ku po e ve firmën Avdullahu”!
“Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për dialogjet Serbi – Kosovë, as çka po thotë Grenelli e ku po e ve firmën Avdullahu”!
24.09.2020 | 09:32
Interesant… Mes bjeshkësh s’të bika ndërmend për bastardët n’librat e Çunit, as
Haradinaj me thikë pas shpine ndaj LDK-së, analisti “godet” kreun e AAK-së: Ambicie të sëmura, ky është qëllimi i tij!
Haradinaj me thikë pas shpine ndaj LDK-së, analisti “godet” kreun e AAK-së: Ambicie të sëmura, ky është qëllimi i tij!
23.08.2020 | 11:07
Pas “ultimatumit” që lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj i dha Isa Mustafës se
Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
20.07.2017 | 12:00
Pikërisht në këtë kohë ka dalë në skenë lufta kundër Gjergj Kastriotit dhe
Koha për t’iu kthyer trashëgimisë së Nënë Terezës
Koha për t’iu kthyer trashëgimisë së Nënë Terezës
27.09.2020 | 11:02
Shtatori kujtohet në Shqipëri si muaji i shenjtërimit të Nënë Terezës. Imzot
Debati i parë Trump- Biden të martën: Trump ka votat elektorale derisa humb atë popullore sipas sondazheve
Debati i parë Trump- Biden të martën: Trump ka votat elektorale derisa humb atë popullore sipas sondazheve
29.09.2020 | 10:48
Presidenti republikan Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti
Kremtimi i festёs së Shёn Jeronimit nё Kishёn dioqezane Prizren-Prishtinё
Kremtimi i festёs së Shёn Jeronimit nё Kishёn dioqezane Prizren-Prishtinё
28.09.2020 | 12:00
Sivjet bie Jubileu i 1600-vjetorit të kalimit në amshim të Shën Jeronimit, e
Karitasi Shqiptar në ndihmë të refugjatëve. Flasin Petrika Lame dhe Jonida Spaho
Karitasi Shqiptar në ndihmë të refugjatëve. Flasin Petrika Lame dhe Jonida Spaho
28.09.2020 | 12:00
Për të ikurit nga lufta, si për shembull, sirianët, por edhe për refugjatët e
Shqiptaro-amerikani Agim Aliçkaj: Amerika, shpresa e Kosovës dhe e mbarë kombit shqiptar
Shqiptaro-amerikani Agim Aliçkaj: Amerika, shpresa e Kosovës dhe e mbarë kombit shqiptar
29.08.2020 | 09:58
Për aktivistin shqiptaro-amerikanin, Agim Aliçkaj, negociatat me Serbinë, janë
Gjermania: Marrëveshja për Asociacionin e Komunave serbe të jetë në harmoni me të drejtën kosovare
Gjermania: Marrëveshja për Asociacionin e Komunave serbe të jetë në harmoni me të drejtën kosovare
28.09.2020 | 22:35
Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha të hënën (28.09.2020) në
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.