Kadare: Isha i ftuar për drekë në shtëpinë e Martin Camajt, e prisja me padurim këtë takim
Kadare: Isha i ftuar për drekë në shtëpinë e Martin Camajt, e prisja me padurim këtë takim
09.07.2020 | 10:21
A e keni njohtë Martin Camajn dhe çfarë marrëdhëniesh keni pas me të? Çfarë
Kryeveprat e kulturës afro-amerikane në Renesancë
Kryeveprat e kulturës afro-amerikane në Renesancë
06.07.2020 | 22:56
Galeria “Uffizi” në Firence të Italisë është duke planifikuar të zgjedhë nëntë
Grupi i vajzave “Blackpink” vendos rekorde të reja të Guinnes me këngën e fundit
Grupi i vajzave “Blackpink” vendos rekorde të reja të Guinnes me këngën e fundit
01.07.2020 | 11:20
Grupi i vajzave të Koresë së Jugut BLACKPINK ka vendosur shumë tituj të ri të
Pianistja e mirënjohur Lule Elezi emërohet Ambasadore e Paqes në rrjetin global GSFEN
Pianistja e mirënjohur Lule Elezi emërohet Ambasadore e Paqes në rrjetin global GSFEN
23.06.2020 | 09:48
Pianistja e mirënjohur Lule Elezi ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e
Në Ditën Botërore të Muzikës, MKRS-ja shpall çmimet në këtë fushë
Në Ditën Botërore të Muzikës, MKRS-ja shpall çmimet në këtë fushë
23.06.2020 | 09:40
Sot, më 21 qershor, shënohet Dita Botërore e Muzikës e njohur me emrin “Fête de
Një grua inteligjente është e lirë sepse ka luftuar për lirinë e saj
Një grua inteligjente është e lirë sepse ka luftuar për lirinë e saj
20.06.2020 | 10:33
Sa e sa burra kam dëgjuar të thonë se duan një grua inteligjente përkrah. Do
Marie Logoreci, një kometë që vjen nga e kaluara
Marie Logoreci, një kometë që vjen nga e kaluara
19.06.2020 | 12:00
Për përmasat e saj në interpretim, ai aktore e filmit dhe teatrit është shkruar
Një tregim i Faik Konicës për Skënderbeun
Një tregim i Faik Konicës për Skënderbeun
18.06.2020 | 12:00
Sulltan Murati, me dyzet mijë këmbës e me gjashtëdhjetë mijë kalorës, ra
At Gjergj Fishta, shkrimtari i parë shqiptar i nominuar për çmimin ‘Nobel’ për letërsi
At Gjergj Fishta, shkrimtari i parë shqiptar i nominuar për çmimin ‘Nobel’ për letërsi
15.06.2020 | 21:37
At Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave