Vera, vendimtare për vaksinën antiCOVID-19
Vera, vendimtare për vaksinën antiCOVID-19 28.06.2020 | 11:54
Banorët e gjashtë kontinenteve tashmë janë duke u marrë me pandeminë, ndërkohë që gara për një vaksinë anti-COVID-19 po hyn në një verë përcaktuese, me studime edhe më të mëdha, të gatshme për të vërtetuar nëse ndonjëra prej tyre me të vërtetë do të funksionojë dhe të ofrojë një kontroll të realitetit.
 
Tashmë studiuesit britanikë dhe kinezë po ndjekin koronavirusin përtej kufijve të tyre, duke testuar vaksina të mundshme në Brazil dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi ka shumë pak infeksione të reja në shtëpi për të marrë përgjigje të qarta, transmeton lajmi.net.
 
SHBA është vendosur të nisë testet më të mëdha – 30,000 njerëz për të provuar një vaksinë të krijuar nga qeveria duke filluar nga korriku, pasuar nga 30,000 të tjerë që pritet të testohen nga britanikët.
 
Ndërsa ai është optimist, “ne jemi djegur më parë”, paralajmëroi Fauci.
 
“Kjo nuk është një garë se kush shkon atje së pari. Kjo është, merrni sa më shumë vaksina të aprovuara, të sigurta dhe efektive sa të keni mundësi ”, tha Fauci.
 
Ekspertët e vaksinave thonë se është koha për të vendosur pritjet e publikut. Shumë shkencëtarë nuk presin që një vaksinë e koronavirusit të jetë pothuajse po aq mbrojtëse sa vaksina kundër fruthit.
 
“Nëse vaksina më e mirë COVID-19 është vetëm 50% efektive, “kjo është akoma për mua një vaksinë e shkëlqyeshme,” tha dr. Drew Weissman nga Universiteti i Pensilvania.
 
“Ne duhet ta fillojmë bisedimet tani, kështu që njerëzit nuk do të habiten”, shtoi ai. /Lajmi.net/
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!