​Dita Botërore e Popullsisë
​Dita Botërore e Popullsisë
11.07.2020 | 21:43
OKB-ja vendosi 11 korrikun si Ditën e Popullsisë së Botës, për t’u kujtuar
Turqi: Bazilika e Shën Sofisë bëhet xhami
Turqi: Bazilika e Shën Sofisë bëhet xhami
11.07.2020 | 10:00
Bazilika e Shën Sofisë bëhet xhami, me një dekret të presidentit Erdogan, pas
Ish-diplomatja 25 vite pas masakrës: Në Srebrenicë Evropa dështoi
Ish-diplomatja 25 vite pas masakrës: Në Srebrenicë Evropa dështoi
11.07.2020 | 09:47
Para 25 vjetësh ndodhi në Srebrenicë krimi më i rëndë në Evropën e pas Luftës
OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë
OBM: Temperatura mesatare globale pritet të rritet me 1,5 gradë
10.07.2020 | 10:53
Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,
‘Fëmijët i vrasin me plumba më të vegjël’: 6 fakte tronditëse rreth gjenocidit në Srebrenicë
‘Fëmijët i vrasin me plumba më të vegjël’: 6 fakte tronditëse rreth gjenocidit në Srebrenicë
10.07.2020 | 10:19
Gjenocidi i Srebrenicës është një krim lufte që ka ndodhur në korrik të vitit
Selia e Shenjtë: urgjent bashkëpunimi për të shpërngulurit e brendshëm
Selia e Shenjtë: urgjent bashkëpunimi për të shpërngulurit e brendshëm
10.07.2020 | 10:08
Fjala e Ivan Jurkovič, vëzhgues i përhershëm i Selisë së Shenjtë, në sesionin e
Shkencëtarët paralajmërojnë çrregullime serioze të trurit te njerëzit me simptoma të buta të koronavirusit
Shkencëtarët paralajmërojnë çrregullime serioze të trurit te njerëzit me simptoma të buta të koronavirusit
09.07.2020 | 09:17
Neurologët në Mbretërinë e Bashkuar kanë paralajmëruar çrregullime serioze të
Thirrje për masa urgjente kundër varfërisë në botë
Thirrje për masa urgjente kundër varfërisë në botë
09.07.2020 | 09:13
Organizata globale kundër varfërisë Oxfam i ka bërë thirrje bashkësisë
Kishat kërkojnë një Evropë më të drejtë
Kishat kërkojnë një Evropë më të drejtë
09.07.2020 | 09:02
“Duhet forcuar impenjimi për projektin evropian dhe vlerat e përbashkëta të
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!