Hetuesit e OBSH-së fillojnë aktivitetet në Vuhan
Hetuesit e OBSH-së fillojnë aktivitetet në Vuhan
15.01.2021 | 22:22
Një ekip ekspertësh i udhëhequr nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)
Evropa e mbuluar nga bora: Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima
Evropa e mbuluar nga bora: Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima
15.01.2021 | 10:18
Një javë pas stuhisë Filomena, ushtria vazhdon të pastrojë borën në Madrid.
Urbańczyk në OSBE: të promovohet roli i grave në parandalimin e konflikteve
Urbańczyk në OSBE: të promovohet roli i grave në parandalimin e konflikteve
15.01.2021 | 10:13
Dialogu dhe respekti për të drejtën ndërkombëtare: kjo është rruga për
Ekspertët e OBSH-së nga 9 shtete arrijnë në Wuhan për të hetuar origjinën e koronavirusit
Ekspertët e OBSH-së nga 9 shtete arrijnë në Wuhan për të hetuar origjinën e koronavirusit
14.01.2021 | 22:29
Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë kanë arritur të enjten në Kinë
Siberia shënon temperaturën më të ulët në 100 vjetët e fundit
Siberia shënon temperaturën më të ulët në 100 vjetët e fundit
14.01.2021 | 22:24
Nxënësit në qytetin rus të Yakutsk u detyruan sot të kthehen në shtëpi për
Papa: tё ndihmojmë njёri tjetrin pёr tё mposhtur mjerimin
Papa: tё ndihmojmë njёri tjetrin pёr tё mposhtur mjerimin
14.01.2021 | 10:19
Papa: “Zoti e mposht të keqen e botës duke e marrë mbi vete. Kjo ёshtë edhe
Kaos në Bruksel, protestuesit djegin stacionin e policisë pas përleshjeve me oficerët
Kaos në Bruksel, protestuesit djegin stacionin e policisë pas përleshjeve me oficerët
13.01.2021 | 22:22
Protesta të dhunshme kanë shpërthyer sonte në Bruksel pasi një njeri me ngjyrë
Dhoma kalon Rezolutën për shkarkimin e Presidentit Trump
Dhoma kalon Rezolutën për shkarkimin e Presidentit Trump
13.01.2021 | 10:52
Dhoma e Përfaqësuesve votoi për të ngritur zyrtarisht akuzat kundër Presidentit
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.