Mbappe merr Këpucën e Artë pasi shënoi tetë gola
Mbappe merr Këpucën e Artë pasi shënoi tetë gola 19.12.2022 | 12:00
Kylian Mbappe ia ka dalë ta marrë Këpucën e Artë si golashënuesi më i mirë në Botërorin në Katar me tetë gola. 
 
Shifër të tillë i fundit kishte prekur fenomeni i Brazilit, Ronaldo, i cili gjithashtu kishte shënuar tetë më 2002 në Botërorin e mbajtur në Japoni dhe Kore të Jugut. 
 
Mbappe duke shënuar tre gola në finale ka barazuar shifrat me Geoff Hurst të Anglisë, i cili ishte lojtari i parë që kishte shënuar tre gola në një finale të Botërorit. 
 
Të gjitha këto Mbappe i ka bërë duke qenë vetëm njëzet e tre vjeç dhe duke pasur mundësinë që të marrë pjesë sërish në ngjarje të tilla.  
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave