Eh moj turtulleshë!
Eh moj turtulleshë!
06.01.2021 | 10:40
Qe çka është dashuria! Nuk është veç e butë! E butë është veç derisa të shkrin.
Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
Evropës i duhen mekanizma të rinj për të luftuar diskriminimin
29.03.2021 | 22:54
Ndërsa në Shtetet e Bashkuara po nis gjyqi ndaj vrasësit të afro–amerikanit
Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
Injorantë të paguar nga Beogradi sulmojnë Skënderbeun!
20.07.2017 | 12:00
Pikërisht në këtë kohë ka dalë në skenë lufta kundër Gjergj Kastriotit dhe
Dom Nikë Ukgjini: viti jubilar i 320 vjetorit të Kuvendit të Arbenit
Dom Nikë Ukgjini: viti jubilar i 320 vjetorit të Kuvendit të Arbenit
25.01.2023 | 00:00
Dioqeza e Lezhës dhe Bashkia Lezhë shënuan vitin jubilar të 320-vjetorit të
MSHPresidenti Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën
MSHPresidenti Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën
03.12.2022 | 12:00
Në kuadër të vizitës në Selinë e Shenjtë, Presidenti Bajram Begaj, zhvilloi një
Çfarë është Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit?
Çfarë është Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit?
27.01.2023 | 16:26
Në nëntor 2005 Asambleja e Përgjithshme e OKB-së përmes Rezolutës 60/7 shpalli
Eksperimenti, Asociacioni/Bashkësia …!
Eksperimenti, Asociacioni/Bashkësia …!
26.01.2023 | 16:00
Në Bruksel, më 13 Prill, 2013 u nënshkrua një “marrëveshje ndërkombëtare”
Avdullah Hoti: BE-ja duhet të shprehë qartë se synimi i bisedimeve Kosovë-Serbi, është njohja reciproke
Avdullah Hoti: BE-ja duhet të shprehë qartë se synimi i bisedimeve Kosovë-Serbi, është njohja reciproke
16.09.2022 | 12:09
Ish-kryeministri dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
30.06.2022 | 15:41
“Është një hir të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave