Urdhëri i ri në Kabul: Femrat të qëndrojnë në shtëpi, punët do të zëvendësohen nga burrat
Urdhëri i ri në Kabul: Femrat të qëndrojnë në shtëpi, punët do të zëvendësohen nga burrat
19.09.2021 | 22:48
Kryebashkiaku i ri taleban i Kabulit në Afganistan u ka thënë punonjësve femra
Guvernatori i BQK-së: Sivjet rritja ekonomike 6.6 për qind, sfidë anëtarësimi në Kartonin e Gjelbër
Guvernatori i BQK-së: Sivjet rritja ekonomike 6.6 për qind, sfidë anëtarësimi në Kartonin e Gjelbër
19.09.2021 | 22:03
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, bën të ditur se
​Dy shtetet mosnjohëse, Kina dhe Rusia pushtojnë tregun e Kosovës me mallra
​Dy shtetet mosnjohëse, Kina dhe Rusia pushtojnë tregun e Kosovës me mallra
19.09.2021 | 21:59
Dy shtetet më të fuqishme në botë që ende nuk e njohin shtetin e Kosovës, Rusia
Ambasada amerikane: Vazhdojnë diskutimet me Qeverinë e Kosovës për gazsjellësin
Ambasada amerikane: Vazhdojnë diskutimet me Qeverinë e Kosovës për gazsjellësin
19.09.2021 | 21:54
Një zëdhënës i ambasadës amerikane në Prishtinë, i tha Zërit të Amerikës se
OKB: Bota drejt katastrofës klimatike
OKB: Bota drejt katastrofës klimatike
19.09.2021 | 10:41
Përpara konferencës së klimës në Glasgow, që do të zhvillohet në nëntor, bota
Papa lutet për viktimat e përmbytjeve në Meksikë dhe për njerëzit e mbajtur larg atdheut
Papa lutet për viktimat e përmbytjeve në Meksikë dhe për njerëzit e mbajtur larg atdheut
19.09.2021 | 10:11
Viktimat e përmbytjeve në Shtetin Meksikan të Hidalgos, njerëzit e mbajtur peng
Hoti godet qeverinë Kurti për gaz-përçuesin amerikan: Është dëm i madh të vihet në dyshim
Hoti godet qeverinë Kurti për gaz-përçuesin amerikan: Është dëm i madh të vihet në dyshim
19.09.2021 | 09:46
Ish-kryeministri i Kosovës, dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës,
Katedralja Notre Dame në Paris pritet të rihapet në vitin 2024
Katedralja Notre Dame në Paris pritet të rihapet në vitin 2024
18.09.2021 | 23:54
Katedralja Notre Dame në Paris, Francë është në rrugën e duhur për t’u rihapur
Miratohet marrëveshja me Kosovën për rregullat e trafikut lokal të kufirit
Miratohet marrëveshja me Kosovën për rregullat e trafikut lokal të kufirit
18.09.2021 | 23:45
Këshilli i Ministrave në mbledhjen e së shtunës, miratoi dy marrëveshje të
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.