Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë
Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë
22.09.2023 | 11:22
Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe ai ukrainas, Volodymyr Zelensky, janë
Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën
Zelenskiy në Uashington, kërkon më shumë ndihmë për Ukrainën
22.09.2023 | 11:21
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy u bëri thirrje të enjten ligjvënësve
Ukrainë: Imzot Gallagher, të bëhen përpjekjet për një zgjidhjeje të drejtë e një paqe të qëndrueshme
Ukrainë: Imzot Gallagher, të bëhen përpjekjet për një zgjidhjeje të drejtë e një paqe të qëndrueshme
22.09.2023 | 11:19
Fjalimi i Sekretarit të Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet në Këshillin e
Begaj iu drejtohet shteteve të OKB-së në Asamble: Njihni Pavarësinë e Kosovës
Begaj iu drejtohet shteteve të OKB-së në Asamble: Njihni Pavarësinë e Kosovës
22.09.2023 | 11:15
Njihni Pavarësinë e Kosovës! Kjo ishte thirrja e presidentit shqiptar Bajram
Escobar paralajmëron pasoja për Kosovën nga Bashkimi Europian, thotë se do t’i bllokohet integrimi
Escobar paralajmëron pasoja për Kosovën nga Bashkimi Europian, thotë se do t’i bllokohet integrimi
22.09.2023 | 11:12
I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor,
Diplomojnë rekrutët e Forcës së Sigurisë së Kosovës
Diplomojnë rekrutët e Forcës së Sigurisë së Kosovës
22.09.2023 | 11:10
Sot mbahet ceremonia e diplomimit të rekrutëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës
Osmani në Kombet e Bashkuara: Gratë në Kosovë kanë qenë gjithnjë në ballë të proceseve të paqes dhe sigurisë
Osmani në Kombet e Bashkuara: Gratë në Kosovë kanë qenë gjithnjë në ballë të proceseve të paqes dhe sigurisë
22.09.2023 | 11:06
Me ftesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Presidentja Vjosa Osmani mori
SHBA e Franca apelojnë që të ndalen luftimet në Nagorno-Karabakh
SHBA e Franca apelojnë që të ndalen luftimet në Nagorno-Karabakh
21.09.2023 | 14:10
Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mbajë një mbledhje urgjente, të enjten, për
Ukraina bën thirrje për kthimin e fëmijëve të rrëmbyer nga Rusia
Ukraina bën thirrje për kthimin e fëmijëve të rrëmbyer nga Rusia
21.09.2023 | 14:08
Zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska iu ka bërë thirrje liderëve botërorë që
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.