‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
‘Nëse dëshironi të punoni për paqen botërore, shkoni në shtëpi dhe duajeni familjen tuaj’
16.05.2023 | 03:29
Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, më 15 maj shpalli Ditën Ndërkombëtare të
Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit
Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit
29.05.2023 | 10:51
Në një nga periudhat më të errëta në historinë e njerëzimit, Luftën e Dytë
Shtypi spanjoll – Katolikët e Kosovës dalin nga katakombet: myslimanë ditën, të krishterë natën
Shtypi spanjoll – Katolikët e Kosovës dalin nga katakombet: myslimanë ditën, të krishterë natën
26.05.2023 | 12:00
Vitet e fundit, shumë “laramanë” – termi shqiptar që përdoret për këta katolikë
‘Ne kristianët do t’i shkrijmë kryqet tona dhe do t’i bëjmë fishek për t’i mbrojtur vëllezërit tanë muslimanë shqyptarë’
‘Ne kristianët do t’i shkrijmë kryqet tona dhe do t’i bëjmë fishek për t’i mbrojtur vëllezërit tanë muslimanë shqyptarë’
15.05.2023 | 03:24
Gjergj Fishta (1871 – 1940) ishte frat françeskan, poet, shkrimtar, përkthyes,
‘Unë kam një ëndërr’, fjalimi i fuqishëm i Martin Luther King Jr
‘Unë kam një ëndërr’, fjalimi i fuqishëm i Martin Luther King Jr
05.04.2023 | 03:48
Bota e kujton si një nga figurat më te zëshëm në histori, i cili kërkoi të
Përkujtohet 50 vjetori i revoltës së burgut të Spaçit
Përkujtohet 50 vjetori i revoltës së burgut të Spaçit
22.05.2023 | 02:43
U përkujtua sot 50 vjetori i revoltës së të burgosurve politikë të ish burgut
24 vjet nga masakra në Qyshk
24 vjet nga masakra në Qyshk
14.05.2023 | 00:00
Sot mbushen 24 vjet nga Masakra e Qyshkut, në të cilën forcat pushtuese
Si tentoi Enveri ta prishë Kishën e Shenjtë të Laçit dhe në atë ngjarje mbetën pa këmbë 32 ushtarë
Si tentoi Enveri ta prishë Kishën e Shenjtë të Laçit dhe në atë ngjarje mbetën pa këmbë 32 ushtarë
07.03.2023 | 03:58
Kisha e Laçit në Shqipëri ka një mister brenda historisë së saj, ku jo
80 vjetori i Zërit të Amerikës në Shqip
80 vjetori i Zërit të Amerikës në Shqip
15.05.2023 | 03:30
Sot mbushen 80 vjet që nga emisioni i parë i Zërit të Amerikës në gjuhën shqipe.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave