Papagalli më i veçantë në botë
Papagalli më i veçantë në botë 07.07.2020 | 11:21
Papagalli është shumë i rrallë dhe është i vetmi papagall alpine në botë.
 
Zogj ishte shpallur si Zogu i vitit më 2017, është atraktiv për njerëzit kudo që shkon sepse është ndër zogjt më inteligjent, transmeton lajmi.net.
 
Si zogjtë e tjerë, Kea është shumë i bukur me ngjyra të veçanta dhe zëri i tij krijon një atmosferë relaksuese.
 
Fatkeqësisht kea i përket grupit të zogjve në zhdukje, kjo për shkak të gjuetisë së shumtë. Meshkujt Kea janë më të mëdhenj se sa femrat. /Lajmi.net/
 
 
 
 
Video 
List of videos
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave